GeriEkonomi Coca-Cola, Bibo'yu Türkiye'de doğurdu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Coca-Cola, Bibo'yu Türkiye'de doğurdu

ÇOCUKLAR için yeni bir içecek olarak piyasaya sürülen Bibo, Coca-Cola Türkiye'nin yarattığı ilk marka olma özelliğini taşıyor. Marka kimliğinden, ambalaj tasarımına kadar tamamen Türk ekibin yarattığı bu ürün, diğer ülkelerde de satışa sunulacak.

COCA-COLA'nın ‘‘yerel düşün, yerel hareket et’’ felsefesinin ilk ürünü Türkiye'den çıktı. Coca-Cola Türkiye'nin çocuklar için yarattığı Bibo, Türkiye'nin yanı sıra, ilk etapta Doğu Avrupa ve Güney Afrika'da da üretilip, satışa sunulacak.

Türkiye'de dağıtımına 4 Eylül'de başlanan Coca-Cola'nın yeni ürünü Bibo'nun tanıtım toplantısında konuşan Coca-Cola Avrasya Bölüm Başkanı Ahmet Bozer, Bibo'nun Coca-Cola Türkiye'nin yarattığı ilk marka olması açısından büyük önem taşıdığını vurguladı. ‘‘Macera içeceği’’ sloganıyla tanıtılan Bibo'nun, ‘‘yerel düşün, yerel hareket et’’ ilkesinin bir ürünü olduğunu söyleyen Bozer, sözlerine şöyle devam etti:

‘‘Coca-Cola Türkiye bir ilke daha imza atarak, marka kimliği, iletişim strateji ve ambalaj tasarımı kendine ait uluslararası bir marka yarattı. Uluslararası bir marka, çünkü Bibo sadece Türkiye için değil, Coca-Cola sistemi içinde, dünya pazarına sunulmak üzere yaratıldı. Coca-Cola Türkiye ekibi yeni ürünü ile dünyaya know-how transferi yapacak. Coca-Cola Türkiye'nin bugün attığı bu adım, bizim için önemli olduğu kadar Coca-Cola şirketi için de son derece önemli. Bu adım, yerelleşme stratejisinin Coca-Cola sistemine yapacağı katkıların belki de ilk başarılı örneği oldu.’’

5 TAT, 5 KAHRAMAN

Bir çocuk içeceği olarak hazırlanan Bibo ile Coca-Cola Türkiye, çocukları 5 değişik tada uygun 5 yeni kahramanla da tanıştırdı. Çoçukların gelişimine katkıda bulunmayı amaçladıklarını ifade eden Bozer, ‘‘Biz burada çocuklara paylaşma, arkadaşlık duygularını aşılamaya çalışıyoruz’’ dedi. Değişik karakterleri simgeleyen Bibo kahramanları Ahududu Takami, Portakal Mick, Elma Jay, Limon Zico ve Ananas Willy'den oluşuyor. Her biri ayrı bir ülkeden olan bu kahramanların rol aldığı reklam filmleri ekim ayından itibaren gösterime girecek. Coca-Cola yetkilileri, ilerde bunların arasına Türk kahramanlar katılacağını da söyledi.

Ahududu Takami:

ÊTeknoloji ülkesi Japonya'dan geliyor. Takami bilgisayar ve video oyunları tutkunu. İyi bir CD koleksiyonuna sahip.

Limon Zico:

Futbol ülkesi Brezilya'dan gelen Limon Zico, çocuklara en güzel rövaşata atmanın inceliklerini öğretmeye hazırlanıyor.

Portakal Mick:

Şarkı söylemeyi ve gitar çalmayı seven Mick'in ülkesi İngiltere. Renkli müzik dünyası giysilerine de yansıyor.

Ananas Willy:

Tam bir deniz tutkunu Avustralyalı Willy, yüzmekten ve güneşlenmekten büyük keyif alıyor. Aynı zamanda sörf yapıyor.

Elma Jay:

Amerika'nın eğlence merkezi Los Angeles'tan Türkiye'ye gelen Jay, heyecanlı sporları seviyor. Jay, kaykay ve patende uzman.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle