GeriEkonomi Citibank ekonomi gazetecilerini ödüllendirecek
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Citibank ekonomi gazetecilerini ödüllendirecek

Citibank'ın faaliyet gösterdiği ülkelerde Columbia Gazetecilik Yüksekokulu işbirliği ile düzenlemekte olan "Citibank Gazetecilik Ödülü" isimli yarışmanın bu yıl Türkiye’de de düzenleneceği bildirildi.

Citibank Türkiye’den konuyla yapılan açıklamada, ekonomi ve finans alanındaki haber/makalelerin değerlendirildiği yarışmanın amacının, başarılı gazetecilik çalışmalarını teşvik etmek olduğu belirtildi.

Verilen bilgiye göre, yarışmada birincilik ödülünü kazanan gazeteciler, 1-11 Haziran 2010 tarihleri arasında Columbia Gazetecilik Yüksekokulu tarafından düzenlenen, finans ve ekonomi konulu Columbia Semineri’ne katılmaya hak kazanacaklar. Ödül sahipleri, 10 gün sürecek seminer sırasında New York Borsası, Standard & Poor’s, Bloomberg Business News ve ABD Merkez Bankası gibi kuruluşları da ziyaret etme fırsatını bulacaklar.

Yarışma için son başvuru tarihi 11 Şubat 2010 olarak açıklandı.

Finale kalacak makalelerde/haberlerde, aranan kriterler ise “ Düşüncenin özgünlüğü, Yeni fikirlerin ve kavramların sunumu, Konuların analizi ve anlaşılırlığı, Araştırma ve/veya röportajların kullanımı, Tartışma ve/veya hareket oluşturmada etkisi” olarak sıralandı. Columbia Semineri’ne katılmaya hak kazanan gazetecilerin, semineri tercüman yardımı olmadan izleyebilecek düzeyde İngilizce bilmeleri gerekiyor. Gazeteciler, yarışmaya kendilerini aday gösterebilecekleri gibi, editörleri tarafından da aday olarak önerilebilecekler.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle