GeriEkonomi Çinli tekstilciler İstanbul'da isyan etti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çinli tekstilciler İstanbul'da isyan etti

Çinli tekstilciler İstanbul'da isyan etti
refid:17818676 ilişkili resim dosyası

CNR Expo İstanbul’da bu yıl 17’inci kez gerçekleştirilen Dünyanın ikinci ve Türkiye’nin en büyük fuarı olan Evteks İstanbul Ev Tekstili Fuarı’nın ilk günü, Çin’den gelen bir firma temsilcileri, tekstilci kendilerine stant kurmak için anlaşma yaptıkları bölümün verilmediğini iddia ederek eylem yaptı.

Bine yakın firmanın katılımıyla CNR Expo İstanbul’da gerçekleştirilen EVTEKS İstanbul Ev Tekstili Fuarı’nın ilk gününde yerlerini beğenmeyen bir grup, Çinli firma çalışanları durumu protesto etti. Kendilerine gösterilen yerlerin anlaşma yaptıkları yerler olmadıklarını öne süren, aralarında kadınlarında bulunduğu 100’e yakın Çinli tekstilci ile fuarın güvenlik görevlileri arasında kısa süreli arbede yaşandı. Fuar alanı girişinde pankartlar hazırlayan ve sloganlar atan Çinliler, 5’inci Salon için anlaşma yaptıklarını ancak kendilerine otopark alanı yanında bir yer gösterildiğini söylediler. Kısa süreli arbedenin yaşandığı fuar girişinde, aldatıldıklarını içeren İngilizce ve Çince yazılı pankartlar açarak seslerini duyurmaya çalıştılar.

BİZİMLE DEĞİL ACENTELERİ İLE İLGİLİ

Fuarın açılışının ardından Çinli firma temsilcilerinin protestolarını değerlendiren CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem, "Çinlilerin problemi bizimle alakalı değil, acenteleri ile ilgili. Zaten otellerini de beğenmemişler" dedi.

160’I YABANCI 1000’E FİRMA KATILIYOR

CNR Expo İstanbul’da bu yıl 17’inci kez gerçekleştirilen olan EVTEKS Fuarı, 18 Mayıs’tan 21 Mayıs’a kadar sürecek. Yaklaşık 120 bin metre karelik alanda düzenlenecek fuar Dış Ticaret Müsteşarlığı (DTM) Türkiye Ev Tekstili Sanayici ve İşadamları Derneği (TETSİAD), Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) ve KOSGEB destekleriyle gerçekleştirilecek. Fuara, bu yıl 160’ı yabancı yaklaşık bin firma katılıyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle