GeriEkonomi Çin'den dünya ekonomisine dört öneri
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çin'den dünya ekonomisine dört öneri

Çin Uluslararası Ekonomik Temaslar Merkezi Başkanı ve eski başbakan yardımcısı Zıng Peyyan, Küresel Düşünce Kuruluşları Zirvesi'nde dünya ekonomisinin gelişmesiyle ilgili dört öneride bulundu.

Çin Uluslararası Radyosunun haberine göre, küresel ekonomik krizin yaşandığı bu dönemde ortaya konan bu dört öneri, “uluslararası finans sistemindeki reformların istikrarlı şekilde ilerletilmesi, dünyadaki ekonomik yapının düzeltilmesi çalışmalarının yoğunlaştırılması, ekonominin küreselleşmesinde ısrarcı olunulması ve ekonominin çevre dostu yeşil teknolojilere dayalı olarak toparlanmasının hızlandırılması” şeklinde sıralanıyor.

Zıng, dünyada giderek artan sorunları çözmek için küresel düşünce kuruluşları arasında esnek ve etkili bir işbirliği mekanizmasının oluşturulması gerektiğini vurguladı.

Başkan, Çin'deki düşünce kuruluşlarının, dünyanın diğer ülkelerindeki düşünce kuruluşlarıyla işbirliği yapmaya, temasları ve akademik alışverişi sürekli olarak genişletmeye ve dünyanın uyumlu şekilde gelişmesine düşünce ve danışmanlık hizmeti sağlamaya hazır olduğunu kaydetti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle