GeriEkonomi Çikolatayı seviyorum ürün testlerini kendim yaparım
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çikolatayı seviyorum ürün testlerini kendim yaparım

Çikolatayı seviyorum ürün testlerini kendim yaparım
refid:3456956 ilişkili resim dosyası

Ülker Grubu’nun üçünçü kuşak yöneticisi Ali Ülker, Ülker’de kurumsallaşma adına çok ciddi adımlar atıldığını belirterek, ‘Biz aileden yöneticiler de çok iyi yetiştirildik’ dedi. Sabri Ülker’in torunu olan Ali Ülker, ‘Dedem, beni fabrikaya götürmeye özen gösterirdi. Ben Uzun yıllar Ülker’in birçok kademesinde sıradan eleman gibi çalıştım. Mesela sık sık bakkallara çıkardık. Plasiyerlere muavinlik bile yaptım’ dedi.

ÜLKER Grubu’nun Kurucusu Sabri Ülker’in torunu Ali Ülker, grupta kurumsallaşma adına çok ciddi adımlar atıldığını belirterek ‘Biz aileden olan yöneticiler de çok iyi yetiştirildik. O nedenle kurumsallaşma çok daha sağlıklı oluyor’ dedi. Dedesi Sabri Ülker’in kendisiyle çocukluğundan itibaren yakından ilgilendiğini anlatan Ülker İcra Kurulu Üyesi, Bisküvi ve Çikolata Grubu’ndan Sorumlu Grup Başkanı Ali Ülker, ‘Dedem, beni fabrikaya götürmeye özen gösterirde. Orada üretim ortamı bir çocuk için çok caziptir. Sonra anladım ki asıl amacı benim bu işi sevmemi sağlamakmış. Ben uzun yıllar Ülker’in birçok kademesinde sıradan eleman gibi çalıştım. Mesela sık sık bakkallara çıkardık. Plasiyerlere muavinlik bile yaptım. Yani bakkalı, plasiyeri, üretimi çok yakından bilirim’ dedi. 37 yaşında olduğunu ve 18 yıldır fiilen Ülker’de çalıştığını belirten Ali Ülker şöyle konuştu: ‘18 yıldır çalışıyorum ama bu süre Ülker’deki yöneticiler için çok kısa bir süre. Hálá çok yeni sayılırım. Ülker’de kıdemli olmak için 30 yılı doldurmak gerekiyor. Ben de dedem gibi 80 yaşına gelince belki emekli olurum. Şu anda Ülker’deki en tatlı işin başındayım. Çikolata ve bisküvi işinin. Çikolatayı çok seviyorum. Ürün testlerini de çoğu kez bizzat yapıyorum. Tabii ki rakiplerimizin çikolatalarını da tadıyorum.’

ANA İŞİMİZE BAKARIZ:

Ülker’in ana faaliyet alanına daha da odaklanacağını söyleyen Ali ülker, çok farklı alanlara girmeyi düşünmediklerini ancak finans, bilişim, telekom gibi konularda faaliyetlerinin devam edeceğini ifade etti. Ali ülker, ‘Bu alanlardaki şirketlerimizin bazıları zaten Ülker Grubu’nun ihtiyaçlarına dönük önemli üretimler yapıyor. Zamanla büyüyebilirler. Finans konusunda da Boydak ailesiyle girdiğimiz ortaklık önemli bir adım. O iş gelişebilir’ diye konuştu.

YURT DIŞINDA ÜRETİM:

Ülker’in yurt dışı üretim operasyonunun da her geçen gün arttığını söyleyen Ali Ülker, ‘Şu anda Türkiye dışında 8 ülkede Ukrayna, Romanya, Cezayir, Kazakistan, Özbekistan, Mısır, İran, Suudi Arabistan’da üretim yapıyoruz. Bazılarında birkaç tane fabrikamız var. Zeki Sözen’in sorumluluğundaki yurt dışı üretim operasyonlarımız daha da büyüyecek’ dedi.

AKYAZI ÜRETİM YAPMIYOR:

Bir süre önce Coca-Cola ve Pepsi Cola’nın; Ülker Grubu’nun Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’ndan izin almadan nişasta bazlı şeker ürettiğini ve haksız rekabete neden olduğunu açıklamasıyla başlayan tartışmalar hakkında da ‘O üretim yasal ama bizim şu anda oradaki üretimimiz durdu. Mevsimsel ihtiyaçlar nedeniyle durdu. Üretim yapılmıyor’ diyen Ali Ülker, Cola Turka’nın pazarda güçlenmesi için daha yapılacak önemli işleri olduğunu belirtti. Ali ülker, ‘Coca-Cola gibi bir marka tabii ki çok etkin ve çok agresif bir şirket. Pazarda da çok güçlü. Biz de böyle bir pazarda yol almaya çalışıyoruz’ dedi.

Çocuklarıma bir kalıplık çikolata sınırı koydum

İKİSİ
ikiz olmak üzere 3 çocuğu olduğunu söyleyen Ali Ülker, çocuklarına çikolata sınırı koyduğunu söyledi. İkiz çocukları için de ‘Dedemden dolayı üretimi çok iyi öğrendiğim için pratik şekilde biri kız biri erkek ikizimiz oldu’ diyen Ali Ülker, ‘Çocuklara neyi çok verirsen onun kıymetini bilmez oluyorlar. Bu yüzden sınır koyduk. Günde bir bar (kalıp) çikolata hakkı tanıdık. Ama fabrikaya giderlerse sınır yok’ dedi.

En iyi okul Ülker’miş Harvard’ı da bıraktım

İSTANBUL
Erkek Lisesi’nden sonra Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat ve İş İdaresi Bülümü’ne başladığını ancak bu eğitiminin yarım kaldığını anlatan Ali Ülker, daha sonra da Harvard’da bazı eğitimlere katıldığını söyledi. Ali Ülker, Harvard’daki son eğitimini de yarıda bıraktığını belirterek, ‘Anladım ki Ülker’den daha iyi okul yok. O nedenle Harvard’ı da yarım bıraktım döndüm’ diye konuştu.

İftarda çikolatanın kraliçesini tanıttı

ÜLKER İstişare Konseyi Başkanı Necdet Buzbaş önceki akşam Çırağan Sarayı’nda Ülker’in yeni çikolata markası Ece’yi tanıttı. Ülker’in çikolatada 131 değişik ürünü bulunduğunu belirten Buzbaş, Ece’de Türk fındığı ve Antep Fıstığı ile özgün tatlar ürettiklerini ve ürünü tabletten mini tablete kadar geniş bir aralıkta 16 değişik lezzet halinde ambalajladıklarını söyledi.
Sadi ÖZDEMİR

Yorumları Göster
Yorumları Gizle