Çiftçilere güzel haber

Hürriyet Haber
02.12.2017 - 11:59 | Son Güncelleme:

Başbakan Binali Yıldırım'ın verdiği talimat sonrasında doğal afetler nedeniyle zarar gören çiftçilerin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçları 1 yıl boyunca ertelendi.

Doğal afetler nedeniyle zarar gören çiftçileri sevindiren haber Başbakanlık'tan geldi. Başbakanlık'tan yapılan açıklamada afetlerden zarar gören çiftçilerin borçlarının 1 yıl süre ile ertelendiği belirtildi.

Başbakanlık'tan yapılan açıklamaya göre, 1 yıllık erteleme çiftçilerin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçlarını kapsayacak. Ertelemeden bu yıl içerisinde meydana gelen doğal afetlerden zarar gören çiftçiler faydalanabilecek.

80 BİN ÇİFTÇİ YARARLANACAK

Açıklamada ayrıca 80,000 çiftçinin bu yapılanmadan yararlanması öngörüldüğü de belirtildi.

Daha evvel de Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Antalya'da meydana gelen hortum ve doludan kaynaklı yaşanan afetle ilgili yaptığı açıklamada "Tespit edilecek sigorta kapsamındaki hasarlar, en kısa sürede tazmin edilecektir" demişti.

Kara Cuma nedir? Neden Black Friday deniyor? Kara Cuma (Black Friday) geleneği ve ismi tamamen ABD tarihinden kaynaklanıyor. İşte hikayesi…

 

Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı