GeriEkonomi Çiftçiler Akşam Gazetesi Ankara Temsilciliği'ne siyah çelenk bıraktı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çiftçiler Akşam Gazetesi Ankara Temsilciliği'ne siyah çelenk bıraktı

Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Başkanı İbrahim Yetkin ile beraberindeki çiftçiler, Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Serdar Turgut'un “Köylü Meselesi Üzerine” başlıklı yazısına tepki göstermek amacıyla, gazetenin Ankara Temsilciliği'ne siyah çelenk bıraktılar.

Temsilciliğin önünde bir basın açıklaması yapan Yetkin, Türk köylüsünü ve çiftçisini temsil eden bir grupla, söz konusu yazıya tepki gösterdiklerini söyledi. “Koyduğumuz tepki Türk köylüsünün ve Türk çiftçisinin bir onur tepkisidir” diyen Yetkin, ancak herhangi bir medya ve basın kuruluşuna genel anlamda bir suçlamalarının olmadığını söyledi.

Gösterdikleri tepkinin demokratik bir tepki olduğunu ifade eden Yetkin, neredeyse Türk köylüsü, çiftçisinin potansiyel bir suçlu olarak görüldüğünü ve bundan rahatsızlık duyduklarını belirtti. Basın özgürlüğüne saygı duyduklarını ifade eden Yetkin, ancak toplum karşısında yaklaşımların biraz daha sevecen, insani ve kişilik haklarının korunarak yapılmasının daha doğru olduğunu söyledi.

Atatürk'ün çiftçilerle ilgili sözlerini hatırlatarak, ülkenin gerçek sahibinin Türk çiftçisi ve köylüsü olduğunu belirten Yetkin, köylünün üzerine çok fazla gidildiğini, ancak çiftçi ve köylünün suskunluğunu bir yere kadar koruyacağını söyledi. “Türk köylüsünün çiftçisinin, kendi topraklarında özgürce yaşamaktan, üretmekten, ülkeyi beslemekten başka isteği olamaz. Kimse Türk çiftçisinden rahatsız olmasın” diyen Yetkin, ülkenin bu kesime teşekkür etmesi gerektiğini belirtti.

Yetkin, köylünün onurunu ve kişiliğini korumak adına da sembolik olarak “1 kuruşluk” tazminat davası açacaklarını kaydetti.

İbrahim Yetkin, daha sonra beraberindeki Polatlı Ziraat Odası Başkanı Muzaffer Türkoğlu ile Akşam Gazetesi Ankara Temsilciliği'nin önüne üzerinde “Türk Köylüsü” yazılı siyah bir çelenk bıraktı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle