GeriEkonomi Chrysler elektirikli araçlarla atağa geçiyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Chrysler elektirikli araçlarla atağa geçiyor

Chrysler elektirikli araçlarla atağa geçiyor
refid:10090156 ilişkili resim dosyası

Chrysler, elektrikli taşıtlar üretmek için stratejik bir amaçla kurulmuş olan ENVI organizasyonunun yeni bir üretime geçmeyi planladığını ve her bir markası için üç ayrı araçta gelişmiş elektrik teknolojisini geliştireceğini açıkladı.

Chrysler EV, Jeep EV ve Dodge EV adını verdiği üç model ile müşterlerinin karşısına çıkmaya hazırlanan Chrysler, bu elektrikli modellerden birisini seçerek, Kuzey Amerika ve Avrupa pazarındaki müşterileri için 2010 yılında üretime geçmeye hazırlanıyor. Ayrıca, 2009 yılında devlet, iş yeri, kamusal alan ve Chrysler’in kendi iç bölgelerinde yaklaşık 100 Chrysler elektrikli aracın kullanımda olması da planlanıyor.

Chrysler LLC; bu elektrikli teknolojinin önden çekişli, arkadan çekişli ve 4x4 modellerde de önümüzdeki yıllarda uygulanacağını belirtti.

Chrysler LLC’nin Başkanı ve CEO’su Bob Nardelli araçlarla ilgili yapılan açıklama sırasında şunları söyledi:

"Bizim müşterilerimize çevre dostu, yakıt tasarruflu, gelişmiş araçlar sunmak gibi sosyal bir sorumluluğumuz bulunmaktadır ve amacımız bu sorumluluğu yerine getirmek ve diğer otomobil üreticilerinden daha geniş bir alanda sunmaktır.  Chrysler, Jeep ve Dodge elektrikli araçları yakın geleceğe ışık tutuyor. Bu da bizim, bu konuda ne kadar ciddi olduğumuzu ve elektrikli araçları piyasaya geliştirerek sunacağımızı gösteriyor"”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle