GeriEkonomi CHP'li Erdoğdu ile, Gökçek arasında 'peynir fiyatı' atışması
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  8
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

CHP'li Erdoğdu ile, Gökçek arasında 'peynir fiyatı' atışması

CHP'li Erdoğdu ile, Gökçek arasında 'peynir fiyatı' atışması

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu’nun, Ankara’da yardıma muhtaç ailelere dağıtılan peynirin pahalıya satın alındığı yönündeki açıklaması, Belediye Başkanı Melih Gökçek ile yeni bir tartışmaya yol açtı. İkili, Twitter üzerinde yaptıkları açıklamalarda karşılıklı suçlamalarda bulundu.

CHP Milletvekili Erdoğdu, geçtiğimiz hafta Meclis’te yaptığı açıklamada, Ankara’da yardıma muhtaç ailelere dağıtılan gıda alımlarında yolsuzluk yapıldığını öne sürdü. Erdoğdu, alımı yapılan peynirin yüksek fiyattan alındığını belirterek ‘Yoksula yapılan yardımda da yolsuzluk mu’ olur sözleri ile konuyu gündeme taşımıştı.

PEYNİRİ 9 LİRAYA ALDIK
Erdoğdu’ya yanıt, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek’ten geldi. Gökçek, Twitter hesabı üzerinden “Sen bir yalancısın Aykut Erdoğdu… Migros’ta o tarihte peynir 9.75 TL… Biz almışız 9.00 TL… İşte Belgeleri” diyerek 9 Ekim 2013 tarihli bir fatura paylaştı. Anılan faturada peynirin kilo gram fiyatı 9 TL olarak yer alıyor.

KİLO İLE TON AYNI MI
Erdoğdu ise bu açıklamaya “Migros'ta kilosu 9,75 şaşkın... Sen almışsın 600 ton... Kilo fiyatı ile ton fiyatı aynı mı? Çocuk mu kandırıyorsun???” şeklinde yanıt verdi.

CHPli Erdoğdu ile, Gökçek arasında peynir fiyatı atışması

CHPli Erdoğdu ile, Gökçek arasında peynir fiyatı atışması

DOKUNULMAZLIĞIN DA KALKIYOR 
Gökçek, attığın mesajın devamında ise “Tependen inmeyeceğim Aykut...mahkemede gene fitil fitil burnundan gelecek...Dokunulmazlığın da kalkıyor… Daha önce de mahkum oldun… bekle” diye yazdı.

CHPli Erdoğdu ile, Gökçek arasında peynir fiyatı atışması

Erdoğdu’da bu mesaja karşılık “Nereye kaçtın yine? Hangi deliğe girdin? Eminim belediyede çok önemli toplantın çıkmıştır... 3-4 gün sürer” diye yazdı.

İKİ KİLOSUNU 9 LİRAYA ALDIK
Gökçek ise son attığı tweet'lerin birinde "Peynirin iki kilosu 9 TL...yani kilosu 4,5 TL...Faturaya niye dikkatle bakmadın sazanlık yaptın?i şte fatura..." diye yazdı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle