GeriEkonomi CHP Lara Park’a Meclis araştırması istedi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

CHP Lara Park’a Meclis araştırması istedi

CHP Lara Park’a Meclis araştırması istedi
refid:4964020 ilişkili resim dosyası

CHP, Lara Kent Parkı ihalesinin hukuki temeli, ihale aşamasındaki siyasal müdahalelerin araştırılması amacıyla meclis araştırması açılmasını istedi. CHP Grup Başkanvekili Haluk Koç, Parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, 1992’de doğal sit alanı ilan edilen Antalya Lara Park’ın, daha önce 49 yıllığına bir şirkete kiraya verilmesinin durdurulduğunu belirtti.

"Lara; ne Galataport’a, ne Kuşadası’na, ne de El Maktum’un kulelerine benziyor" diyen Koç, fazla tahrip olmamış, florası, endemik türleri ve sürüngen çamlarıyla, korunması gereken bir doğal miras olduğunu kaydetti. Koç, şöyle devam etti: "Sağ liberal yağma takımı, hangi parti siyasi parti iktidar olursa olsun, belirli bir çizgideki, hepsi onun hesabına pervane dönen takım, emellerinden vazgeçmedi ve 17 Ağustosta 22 milyon 720 bin YTL’ye Fettah Tamince’nin şirketine kiralandı. Doğa, çevre, halk, kamu yararı gibi değerlerin yerini talanların aldığı bir süreç yaşıyoruz. Türkiye’nin pek çok noktasında benzer olayları yaşadık, gördük. Sevda Tepesi Suudi Kralı’na, Kuşadası Ofer’e, İstanbul’un eşsiz bölgesi El Maktum’a, Antalya’nın en güzel yeri bir başka işadamına pazarlanmak isteniyor."

PLATONİK RÜYA:

Haluk Koç, "tezgahtarlık yaptığını" ifade eden 1972 doğumlu işadamı Fettah Tamince’nin, 6-7 yıl içinde fırsatlar ülkesi Türkiye’de belirli bir varlığa ulaştığını söyledi. Tamince’nin, bir gazete ropörtajında, "Tayyip Bey’in adamıyım, çünkü doğru işler yapıyor. Tanıyınca aşık oldum. Bana destek oluyor. Tanıdığımdan beri haftanın 3-4 günü onu rüyamda görüyorum" dediğini anlatan Koç, "İstiareye artık işadamları da yatıyorlar. Rüyalarında birbirlerini görme alışkanlıklarını sürdürüyorlar. Bu sözler, böyle bir platonik rüya görme sürecinde Lara Kent Parkı ihalesinin nasıl somut getirilere dönüştüğünün öyküsünü açıklar nitelikte" diye konuştu. Lara Kent Parkı’nda Disneyland yapılmak istendiğini belirten Koç, doğal zenginlikleriyle kentin önemli dokularından biri olan Lara’nın neden bu projede hedef alındığını sorarak, Disneyland için Kepez’in üstünde daha uygun alanlar olduğunu kaydetti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle