GeriEkonomi CHP heyetinden Hani'de yaralanan askerlere ziyaret
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

CHP heyetinden Hani'de yaralanan askerlere ziyaret

CHP heyetinden Hani'de yaralanan askerlere ziyaret

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba başkanlığındaki CHP heyeti, askeri casusluk davasında yargılandıktan sonra beraat eden ve Diyarbakır’ın Hani İlçesi’nde PKK’lı teröristlerin bomba yüklü tankerle yaptıkları saldırıda yaralanan İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ersel Ezen’i Diyarbakır Asker Hastanesi’nde ziyaret etti.

Bazı temaslarda bulunmak üzere dün Diyarbakır’a gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Ankara Milletvekilleri Necati Yılmaz ve Murat Emir, İstanbul Milletvekilleri Gülay Yedekçi ve Didem Ergün ile Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Saniye Gül Barut’tan oluşan CHP heyeti dün valilik, belediye ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerini ziyaret ettikten sonra, akşam saatlerinde de Asker Hastanesi’ne giderek, patlamada yaralanan askerleri ziyaret etti.

YARGILAMA SÜRECİNDE TANIŞMIŞLAR

CHP heyeti, 2012 tarihinde askeri casusluk yaptığı iddiasıyla yargılanan Yüzbaşı Ersel Ezen ile de bir araya geldi. Yargılama sürecinde bir rapor hazırladıklarını ve mahkemede Yüzbaşı Ersel Ezen ile tanıştıklarını belirten Ağbaba şöyle dedi:

"Diyarbakır’da dün çok yararlı geçtiğini düşündüğümüz bazı temaslarda bulunduk. Daha sonra da Hani İlçemiz’de İlçe Jandarma Komutanlığı’na bomba yüklü araçla yapılan saldırıda yaralanan askerlerimizi ziyaret ettik. Askeri casusluk davası sırasında tanıştığımız Yüzbaşı Ersel Ezen’i de ziyaret ettik. Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun selamını ilettik ve acil şifalar diledik" dedi.

36 YAŞINDAKİ Yüzbaşı Ersel Ezen’in, yargılandığı Askeri Casusluk Davası’ndan beraat ettikten sonra 2015 Temmuz ayından beri Hani İlçe Jandarma Komutanlığı görevini yürüttüğü kaydedildi. 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle