GeriEkonomi Chevrolet’ye Rusya’dan Türk genel müdür geldi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Chevrolet’ye Rusya’dan Türk genel müdür geldi

Chevrolet’ye Rusya’dan Türk genel müdür geldi
refid:16789308 ilişkili resim dosyası

SON 2 yılda yüzde 234’le sektörün en hızlı büyüyen otomotiv markası olan Chevrolet Türkiye’de geçtiğimiz aralık ayında boşalan genel müdürlük görevine Rusya’dan Türk Genel Müdür atandı.

Aralık ayında Murat Aydın’ın istifasıyla boşalan genel müdürlüğü General Motors’un (GM) Rusya Satış Sonrası Direktörü Tolga Atmaca atandı.

Bir ay içinde yeni görevine başlaması beklenen Atmaca, 4 yıldan bu yana GM Rusya’da Opel, Chevrolet, Saab, Hummer ve Cadillac markalarının satış sonrası direktörlüğü görevinde bulunuyor. Ortadoğu Teknik Üniversitesi makina mühendisi olan Atmaca, Rusya’dan önce GM’in Budapeşte merkezli Doğu Avrupa Bölgesi Pazarlama Müdürlüğü görevinde bulunmuştu.

9’uncu sırada

2010 yılında 18 bin 61 adetlik satışla, Türkiye’ye giriş yaptığı 2004 yılında bu yana en yüksek yıllık satış adedine ulaşan Chevrolet, geçtiğimiz yıl yüzde 3.54’lük pazar payı ile otomobil satışlarında 9’uncu sıraya yükseldi. Chevrolet, 4x4 segmentinin açık ara lideri Captiva modeliyle 2010’da 5 bin 225 adet satılırken, bu pazarda toplam yüzde 20.5’lik pay sahibi oldu.

2. El Chevrolet otomobiller için tıklayın


Yorumları Göster
Yorumları Gizle