GeriEkonomi Çeyrek asrı deviren tekstil şirketine 2 ay daha süre
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çeyrek asrı deviren tekstil şirketine 2 ay daha süre

Çeyrek asrı deviren tekstil şirketine 2 ay daha süre

Çeyrek asrı geride bırakan ve üç kardeşin kurduğu Üçkardeşler Tekstil'in yaptığı konkordato başvurusunda süre 2 ay daha uzatıldı. Üretim tesisi Edirne’de bulunan şirket özellikle erkek giyim üretiminde öne çıktı.

CEBRAİL, Mikail ve Haci Sülük kardeşler yıllar önce İstanbul’a geldi ve Beyazıt Çarşısında hazır giyim ürünleri satışına başladı. Üç kardeşler zaman içinde üretimi yöneldi. 1994 yılında ceket imalatına başlayan Sülük Kardeşler 2011 yılında üretimlerini Edirne’deki modern bir tesise taşıdı.

Üçkardeşler Tekstil AŞ, bir süre önce mali sorunlar yaşamış ve mahkemeden konkordato talebinde bulunmuştu. Borçlarını ödemekte zorluk çeken ve üzerindeki hacizleri kaldırmak isteyen şirket, İstanbul 1'inci Asliye Ticaret Mahkemesi'ne konkordato başvurusunda bulunmuştu. Burada şirketin tedbir kararını değerlendiren mahkeme, 6 Haziran'da üç aylık geçici mühlet kararı verirken icra takipleri nedeniyle haczedilen makine, teçhizat ve araçlarının satışının önlenmesine hükmetmişti. Ayrıca şirket faaliyetlerinin sürdürülebilmesi için geçici komiser görevlendirilmesi kararlaştırılmıştı.

İKİ AY DAHA UZATILDI

Verilen üç aylık mühletin ardından 6 Eylül'de görülen dava duruşmasında, şirkete iki ay daha uzatma kararı çıktı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle