GeriEkonomi Altın fiyatları en son ne kadar oldu? Çeyrek ve gram altının güncel durumu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Altın fiyatları en son ne kadar oldu? Çeyrek ve gram altının güncel durumu

Altın fiyatları en son ne kadar oldu? Çeyrek ve gram altının güncel durumu

Altın fiyatlarına yönelik araştırmalar hafta sonunda da devam ediyor. Altının gram fiyatı, haftanın son işlem gününe düşüşle başlamasının ardından önceki kapanışına göre yüzde 0,40 yükseldi. Peki gram ve çeyrek altın fiyatı en son ne kadar oldu?

Altın fiyatları bugünün en çok aranan konuları arasında yer alırken, hem hediyelik anlamda hem de yatırım amacıyla altın satın almak isteyen vatandaşlar çeyrek altın ve gram altın fiyatlarını merak ediyorlar. Peki altın fiyatlarındaki son durumun ardından çeyrek altın ve gram altın fiyatları bugün ne kadar oldu? İşte altın fiyatlarındaki son durum

Altının gramı 184.76 lira seviyesinde işlem görürken gram altın aynı değerden piyasalarda satışa sunuluyor.

Çeyrek altın fiyatları bir birim değer kaybederek 301 lira seviyesine kadar düşüş gösterdi. Şuan çeyrek altın piyasalarda 301-302 lira seviyesinde satılıyor.

Cumhuriyet altını 1.227 lira civarında satılırken, 1.214 lira seviyesinde geri alınıyor.

Asya piyasalarında alış ağırlıklı bir seyir izleyen altının ons fiyatı ise 1250 dolar civarında işlem görüyor.

Uzmanlar, küresel piyasalarda ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz kararlarına bağlı olarak dolar varlıkların değer kazanmasının altının ons fiyatında, hafta sonu gerçekleştirilen seçim sonuçlarının da altının gram fiyatında düşüşlere neden olduğunu kaydetti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle