Ceylan Giyim ticaret ünvanınını değiştirdi

Hürriyet Haber
21.12.2009 - 15:47 | Son Güncelleme:

Ceylan Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş, Yatırım Holding A.Ş'ye dönüşerek, şirket unvanının “CC Yatırım Holding A.Ş. olarak belirlenmesine karar verildiği bildirildi.

Ceylan Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı A. Zeki Özdoğan imzasıyla Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlanan açıklamada, yönetim kurulu toplantısında, şirketin Yönetim Kurulu Ana Ortağı ve Genel Müdürü Ayhan Öztürk'ün görüş ve önerileri dikkate alınarak, şunlara karar verildiği belirtildi:;

“Şirketin holdingleşme sürecinin başlatılmasına ve bu sürecin bir parçası olarak mevcut unvan olan Ceylan Giyim San.ve Tic.A.Ş.'nin ilk harfi olan 'C' ile şirketimize finansal danışmanlık hizmeti sunan ve şirket ana hissedarımız Ayhan Öztürk'ün de ortağı olduğu CFK & Partners'ın (CFK Kurumsal Finansman Danışmanlık A.Ş.) ortak ilk harfi olan 'C'nin bir araya gelmesi sonucu şirket unvanının 'CC Yatırım Holding A.Ş.' olarak belirlenmesine ve ana sözleşmemizde gerekli değişiklerin yapılması için onay ve izinlerin alınması amacıyla Sermaye Piyasası Kurulu ve Sanayi ve Ticaret Bakanlığı nezdinde takip ve sonuçlandırılması için gerekli müracaatların yapılmasına oy birliği ile karar verilmiştir.
Yukarıdaki karara ek olarak bildirmek isteriz ki, şirketimiz Holdingleşme sürecini takiben Ana Ortağımız Ayhan Öztürk'ün uzmanlık alanlarından olan, 'Risk (Girişim) Sermayesi Endüstrisi' olarak bilinen alanda faaliyet gösterecektir. Uluslararası finansal piyasalarda 'Listed Private Equity Fund' (kote edilmiş Private Equity fonu) tanımlanan şekilde faaliyetlerini sürdürecek olup ayrıca 'CC Investment Holdings' ismini de kullanacaktır.
CC Yatırım Holding'in yatırım stratejisi başta olmak üzere, hangi sektörlere, hangi büyüklükte, hangi aşamalarda, hangi sürelerle, hangi şekilde yatırım yapacağı vb. hususlara yönelik çalışmalarımız Ana Ortağımız Ayhan Öztürk'ün başkanlığında devam etmekte olup Yatırım Holding'e dönüşme sürecimizi takiben yatırımcılarımıza ve kamuoyuna kapsamlı bir şekilde duyurulacaktır.”
Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı