GeriEkonomi Çevreci font ile yüzde 25 daha az mürekkep
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çevreci font ile yüzde 25 daha az mürekkep

Çevreci font ile yüzde 25 daha az mürekkep
refid:16757553 ilişkili resim dosyası

Yapısındaki delikler sayesinde yüzde 25 oranında mürekkep tasarrufu sağlayan Ecofont, Türk Telekom çalışanlarının bilgisayarlarında otomatik olarak kullanılacak.

Ecofont’u kullanacak dünyadaki ilk telekomünikasyon şirketi olan Türk Telekom, ülke çapında tüm çalışanlarının kullanacağı Ecofont yazı tipi ile mürekkep tüketimini yüzde 25 oranında azaltacak. Türk Telekom çalışanları, yazıcılardan Calibri, Arial ve Times News Roman yazı karakterlerindeki baskılarını Ecofont formatında alabilecekler.

Konu ile ilgili açıklama yapan Türk Telekom CEO’su K. Gökhan Bozkurt, "iş süreçlerimizi sürdürülebilirlik prensiplerine göre dönüştürüyor ve bu yönde bize destek olacak yenilikçi uygulamaların kullanımında öncülük ediyoruz” dedi. Bozkurt, “Çevrenin korunmasına katkıda bulunan modern uygulamaların takipçisi ve uygulayıcısı kimliğimizle önümüzdeki dönemde de iş süreçlerimizi sürdürülebilirlik ilkelerine göre dönüştürdüğümüz yeni uygulamalara yer vereceğiz" dedi.

Daha az mürekkep harcamanın sırrı harflerin içindeki deliklerde

2010 yılında European Environmental Design Award’u da kazanan Ecofont, mürekkep tüketimini en aza indirmek için basit ama çok etkili bir çözüm. Bu yazı tipinde, karakterlerin içinde, okumayı etkilemeyecek küçük boşluklar bulunuyor. Basılı dokümanda bu boşlukların içini doldurmak için gereken mürekkepten tasarruf ediliyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle