ÇETKODER'den son akaryakıt zammına tepki

ANKA
24.08.2009 - 12:11 | Son Güncelleme:

Çevre ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Göktaş, “EPDK bu zammı derhal geri çekmeli. Ve en az 6 ay tek kuruşluk artırım yapmamalı” dedi.

Çevre ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş, akaryakıta son yapılan zammı protesto ederek, “EPDK bu zammı derhal geri çekmeli. Ve en az 6 ay tek kuruşluk artırım yapmamalı” dedi.

Göktaş, yaptığı açıklamada, akaryakıta yapılan son zammın nedenini anlamanın mümkün olmadığını belirterek şunları kaydetti:

“EPDK halkın yanında mı, yoksa akaryakıt şirketlerinin yanında mı? Ne yapmaya çalışıyorlar. Bir ay içinde bir iki kuruşluk indirim yaşanırken bir bakıyorsunuz ardı ardına akaryakıt ürünlerine zam gelmiş.

Dün akşam basına yansıyan haberlerden öğrendik ki tavan fiyatta yine artırıma gitmiş. Kurşunsuz benzinde 2 kuruş, motorinde ve kırsal da kullanılan motorinde 3 kuruş arttırmış.

EPDK’nın yaptığı bu zam milletimizin cebini delmekten öteye gitmemektedir. Ama unuttuğu bir şey var milletin delinecek cebi kalmadı. Cep deline deline kocaman bir oyuk oldu. Yama mama da tutmuyor.

Tabi onlar bunu bilemez. Çünkü Onların pantolonunda zaten cep yok (!) Onlar o makama gelirken onlara özel pantolon dikilmiş, Cepsiz. 'Para harcamasınlar', 'Para taşımasınlar' diye. Onun için halkın durumunu bilmezler. Bu halk ekonomik çöküşü her alanda yaşıyor. Cebinde evine alacak ekmeğin parası kalmadı.

Millet aracına binemiyor. Siz ne yapmaya çalışıyorsunuz?”


Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı