GeriEkonomi Cep telefonu abonesi 36 milyonu aştı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cep telefonu abonesi 36 milyonu aştı

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, telsiz haberleşmesi ve katma değerli bilgi iletişiminin artık çok daha hızlı ilerlediğini belirterek, “Bugün 19 milyon aboneli sabit telefon olmasına rağmen, GSM cep telefonu abone sayısı 36 milyonu aşmış durumda” dedi.

Beylikdüzü Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'ndeki CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı'nın açılışında konuşan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, sektörün ihtiyacı olan Elektronik İmza Kanunu, Evrensel Hizmet, Elektronik Haberleşme Kanunu gibi düzenlemelerden ikisini tamamlayarak yürürlüğe soktuklarını, Elektronik Haberleşme Kanunu'nun da Genel Kurul'un gündeminde olduğunu, TBMM açıldığında en önce ele alınacak konulardan birini oluşturduğunu kaydetti.

Tüm okulların geniş bant internet ile buluşturulması projesini başlattıklarını da ifade eden Yıldırım, şunları kaydetti: “Bugün itibariyle öğrenci sayısı bazında yüzde 80, okul bazında yüzde 60 tamamlamış bulunuyoruz. Hedefimiz yıl sonuna kadar Türkiye'nin her tarafında geniş bant internet erişimini tüm okullarımıza yaygınlaştırmak.

Bu proje aslında yüzde 52'si 25 yaşın altını oluşturan nüfusumuzu dikkate aldığımızda ülkemiz için en kalıcı yatırımlardan bir tanesi olma özelliğini taşımaktadır.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle