GeriEkonomi Cep telefonları 31 Ocak'ta kapanıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cep telefonları 31 Ocak'ta kapanıyor

Turkcell, 13 Aralık'taki kayıt sürecinin sonunda Telekomünikasyon Kurumu tarafından oluşturulan yeni liste doğrultusunda yasal uyarılara karşın kayıt altına alınamamış cihazların yarın itibarıyla kullanıma kapatılacağını, ancak hattın kayıtlı başka bir cihazla kullanılabileceğini bildirdi.

Turkcell, uygulama ile ilgili olarak bir açıklama yaptı. Açıklamada; elektronik kimlik bilgisine haiz cep telefonu cihazlarının kayıt altına alınması ile ilgili olarak operatörler, Telekomünikasyon Kurumu’nun verdiği listeler doğrultusunda kayıt dışı cihazları kullanan abonelere yasal uyarı mesajları göndermiştir.

Turkcell, cihazları kayıt altına aldırmak için ödenmesi gereken 5 YTL tutarındaki yasal ücreti, müşterilerinin hayatını kolaylaştırmak amacıyla talebe istinaden HediyeCell (faturalı hat aboneleri için) veya KontörBizden (ön ödemeli hat aboneleri için) puanlarından düşerek ödemiştir. Sözkonusu ücreti, Hediyecell veya KontörBizden’den puanlarından düşerek ödemek istemeyen aboneler, www.turkcell.com.tr sitesinden, Müşteri Hizmetleri’ni arayarak veya abone merkezlerine giderek ödemelerini yapmıştır.

13 Aralık’taki kayıt sürecinin sonunda Telekomünikasyon Kurumu tarafından oluşturulan yeni liste doğrultusunda yasal uyarılara karşın kayıt altına alınamamış CİHAZLAR, 31 Ocak itibarıyla kullanıma kapatılacaktır. Ancak HAT kayıtlı başka bir cihazla kullanılabilecektir.

Turkcell bugün atacağı “......... IMEI no’lu cihaz kayit disi listesinde oldugu icin 31 Ocak gunu kullanim disi birakilacaktir. Hattınız acik kalacaktir. Bilgi icin 4440532” konulu SMS ile bu müşterilerini bilgilendirmektedir.

Turkcell cihazı kapanacak olan müşterisinin iletişiminin kesilmemesi için Eylül 2005’ten beri devam eden, “Eskisini Getirene, Yenisi Burada” kampanyasını 15 Şubat tarihine kadar uzatmış ve kampanya ile ilgili olarak abonelerine SMS’le bilgilendirme yapmıştır. Bu kampanya ile müşteriler eski telefonlarını getirerek 70 YTL indirimle yeni telefon sahibi olabilmektedirler.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle