CEO avlama rehberi!

Can MUMAY
11.08.2014 - 01:02 | Son Güncelleme:

YENİ bir işyerine alışmaya çalışmak dünyanın en zor durumlarından biri.

Hele hele yeni firmanızda şirketin en üst düzey yöneticisi (CEO) ile tanışmak ise en sıkıntılısı... İşte firmanızın yeni üst düzey yönetici- sinin gözüne girmek için yapılması gerekenler...

ŞİRKETİNİZİN CEO’su ile tam olarak nerede ve hangi zamanda tanışacağınız belli olmayabilir. Belki bir şirket pikniğinde, belki bir asansörde, belki de firmanın düzenlediği bir organizasyonda karşılaşırsınız. İşte o yüksek maaşlı pahalı elbiseli insanı gördüğünüz anda iyi bir izlenim yaratmak için yapmanız gerekenler. Ayrıntılar küçük gözükebilir ama ileride
sizi liderliğe taşıyabilir.

ARKADAŞLARINIZDAN TAVSİYE ALIN

Her şirketin CEO’sunun birbirinden farklı alışkanlıkları vardır. Onunla konuşurken direk ismiyle mi yoksa ... “bey” şeklinde mi konuşacağınızı arkadaşlarınıza sorun.


SOHBETLERİNİ BÖLMEYİN

CEO’lar son derece meşgul insanlardır. Biriyle o sohbet ederken kesinlikle bölmemelisiniz. Aynı zamanda fırsatını bulduğunuz uygun ve sessiz bir ortamda ise onunla konuşmaktan çekinmeyin.


SOSYAL OLUN

Kariyerinizde yükselmek için sadece çok çalış- manız yetmez. Aynı zamanda sosyal olmalısınız. Şirketinizin düzenlediği etkinliklere katılın. Burada CEO’nuz ile karşılaşma şansınız yüksektir.


EL SIKIŞIRKEN GÖZÜNÜN İÇİNE BAKIN

İmaj önemli... İş yerinde göz alıcı renkte kıyafetler giyin. Fakat bu giyiminizi de taşımayı bilin. Cep telefonunuz kesinlikle her zaman cebinizde dur- sun. İyi el sıkın. Karşınızdakinin gözüne bakın!


AYIK KALIN

Firmanın içkili organizasyonlarına katılın. Kendi- nizi alkol konusunda frenleyin. Ayık kalın. Üst düzey isimlerin olduğu etkinliklerde CEO’nuzun da gözünde kötü izlenim uyandırabilirsiniz.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı