Çelik Palas Otel MSN Yapı'ya satıldı

Hürriyet Haber
16.10.2007 - 10:16 | Son Güncelleme:

Emekli Sandığı'na ait Bursa Çelik Palas Oteli'nin, ihale sürecinde 38 milyon 900 bin ABD Doları ile en yüksek teklifi veren MSN Yapı Yatırımları İnşaat, Turizm Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş'ye satılması kararlaştırıldı.

 Özelleştirme Yüksek Kurulunun (ÖYK) konuya ilişkin kararı, Resmi Gazetenin bugünkü sayısında yayımlandı.
Buna göre, MSN Yapı Yatırımları İnşaat, Turizm, Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş sözleşme imzalamaktan veya İhale Şartları Belgesindeki yükümlülükleri yerine getirmekten imtina etmesi halinde, vermiş olduğu geçici teminat irat kaydedilecek ve Otel, 38 milyon 750 bin ABD Doları bedelle ikinci teklifi veren Harput Tekstil Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.-İsmail Çelik İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. Ortak Girişim Grubuna satılacak.

Söz konusu ortak girişimin sözleşme imzalamaktan veya İhale Şartları Belgesindeki yükümlülükleri yerine getirmekten imtina etmesi durumunda da vermiş olduğu geçici teminat irat kaydedilerek, 38 milyon 549 bin ABD Doları bedelle üçüncü teklifi veren Akbaşlar Tekstil Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ye otelin satışı yapılacak.

Akbaşlar Tekstil Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin sözleşme imzalamaktan veya İhale Şartları Belgesindeki yükümlülükleri yerine getirmekten imtina etmesi halinde ise İdareye vermiş olduğu geçici teminatının irat kaydedilmesine ve ihalenin iptal edilmesine karar verildi.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı