Çelebi Budapeşte Havalimanı için teklif verdi

A.A.
07.08.2006 - 18:29 | Son Güncelleme:

Çelebi Hava Servisi, Budapeşte Ferihegy Uluslararası Havalimanı yer hizmetleri için açılan ihaleye teklif verdi.

Çelebi'nin, Budapeşte Ferihegy Uluslararası Havalimanı'nın yer hizmetleri için tek başına verdiği teklif İMKB'ye de bildirildi.

Şirketten yapılan yazılı açıklamaya göre, Macaristan devleti, 2005 yılı sonunda, Budapeşte Ferihegy Uluslararası Havalimanı'nda sahip olduğu hisselerin yüzde 75 eksi 1 hissesini, 75 yıllık varlık yönetim kontratı ile nakit 1,255 milyar İngiliz Sterlini karşılığı, İngiltere'de Heathrow, Gatwick, Stansted, Glasgow, Edinburgh, Aberdeen ve Southampton havalimanlarının da sahibi olan BAA İnternational Holding Limited şirketine devretmişti.

AB'ye tam üyelik sonucu, havacılık faaliyetleri son iki yılda yüzde 45 artan Budapeşte Ferihegy Havalimanı'nda, 2005 yılında 126 bin 359 uçuş (iniş-kalkış) gerçekleşti ve toplam 8 milyon 63 bin 620 yolcu geçiş işlemi yaptı.
Budapeşte Ferihegy Uluslararası Havalimanı yer hizmetleri için kapalı ihale usulü ile düzenlenen ihaleye, firmanın mevcut hizmetlerinin servis kalitesini ve standartlarını yükselteceğine inanılan, sektörde tecrübesi, finansal yeterliliği ve kalitesi ile kendini ispat etmiş dünyanın sayılı yer hizmetleri firmalarının yanında, Türkiye'den Çelebi Hava Servisi A.Ş. davet edilmişti.
Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı