CeBIT ‘cep’çilerin meydan savaşı oldu

Cüneyt UZUNOĞULLARI
15.03.2005 - 01:48 | Son Güncelleme:

ALMANYA’nın Hannover kentinde düzenlenen ve dünyanın en büyük bilişim fuarı özelliğini taşıyan CeBIT 2005’e, mobil teknoloji şirketleri arasındaki yenilik, ve görüntü teknolojileri savaşı damgasını vurdu. Fuarın düzenlendiği 330 bin m2’lik kapalı alanın sadece yüzde 20’sinde ürünlerini ve tasarımlarını sergileyen mobil cihaz üreticileri CeBIT’in en canlı görüntülerini sundu.

ÜRÜNLER ÇEŞİTLENDİ: CeBIT 2005’te mobil teknoloji üreten ve pazarlayan şirketlerin standları, sunulan ürünlerin çeşitliliği ve sunum biçimleri fark yaratacak nitelikteydi. Kablosuz geniş band (WLAN) çözümlerin daha geniş bir alanda kullanılması için dev operatörlerin yoğun bir çalışma içerisinde olduğu görüldü.

CEP’ÇİLERE ÖZEL İLGİ: CeBIT’te; Nokia, Siemens, Sony-Ericsson, Motorola, Samsung gibi dünya mobil ürün pazarını kontrol eden şirketlerin standları ziyaretçi akınına uğradı. Samsung, LCD ekran ve görüntü teknolojisi alanındaki deneyimini kullanarak 2 Mega Pixel’lik görüntü kalitesine sahip cep telefonu modelini duyururken, Sony-Ericsson Sony’nin dijital cihaz deneyimini kullanarak, WalkMan marka cep telefonunu tanıttı.
Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı