GeriEkonomi ÇAYKUR işçi alımı yapıyor! 1500 işçi alımı başvurusu ne zaman yapılacak?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

ÇAYKUR işçi alımı yapıyor! 1500 işçi alımı başvurusu ne zaman yapılacak?

ÇAYKUR işçi alımı yapıyor! 1500 işçi alımı başvurusu ne zaman yapılacak?

ÇAYKUR, işçi alımı için başvuru açılacağını duyurdu. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, ÇAYKUR'da yer alan mevcut açığın doldurulması için işçi alımı yapılacağını duyurdu. Peki ÇAYKUR işçi alımı ne zaman yapılacak? İşte, bakanlık internet sitesi üzerinden yayımlanan ilan niteliğindeki metnin detayları

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Çaykur'da istihdam edilecek geçici işçi alımına ilişkin aşağıdaki açıklamayı yaptı:

"Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nde (Çaykur) istihdam edilmek üzere geçici işçi alımı gerçekleştirilecek. Çaykur'a bağlı Rize, Artvin, Trabzon ve Giresun illerinde bulunan yaş çay fabrikalarında çalışmakta olan geçici ve daimi işçilerden emeklilik, ölüm ve diğer nedenlerle ayrılmalardan dolayı önemli sayıda işçi personel açığı çıkmış bulunuyor.

Ayrıca kurumun oluşturulan yeni fabrikası ve bazı ünitelerdeki imalat makine sayısı artışından dolayı yaş çay işleme kapasitesinin artması, mevcut işgücü ihtiyacını daha da artırmış bulunuyor.

Kurumun personel ihtiyacını gidermek ve hizmetlerin daha etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesini sağlamak amacıyla 1500 mevsimlik (geçici) ilkokul öğrenimli beden işçisi İş-Kur aracılığıyla alınacak.

İş-Kur'un söz konusu alım için ilana çıkışı, 4-13 Nisan aralığında olacak. Kura çekimi ise Mayıs ayının ilk haftasında noter huzurunda yapılacak."​

Yorumları Göster
Yorumları Gizle