GeriEkonomi CarrefourSA yeni deposunu İzmir’de açtı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

CarrefourSA yeni deposunu İzmir’de açtı

CarrefourSA yeni deposunu İzmir’de açtı
refid:21058843 ilişkili resim dosyası

ULAŞTIRMA, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, İzmir’in Torbalı İlçesi’nde, parekende zinciri CarrefourSA, Reysaş Lojistik işbirliğiyle yapılan, 2 bini soğuk alan olmak üzere 11 bin metrekarelik deponun açılışını yaptı.

Bakan Yıldırım, "İzmir son bir yıldır kendine geldi. İzmir, gücünü fark etti. İzmir’de artık hizmet zamanıdır" dedi.

Türkiye’nin en büyük parekende zincirlerinden CarrefourSA, Reysaş Lojistik işbirliği ile Türkiye’deki yedinci deposunu İzmir’de açtı. Akdeniz, Ege ve güney Marmara bölgelerinde yaklaşık 50 mağazaya hizmet verecek olan deponun açılışını Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar yaptı.

Reysaş Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Döven, 2 bin metrekare soğuk alana sahip 11 bin metrekarelik depo alanında 150 kişi istihdam edileceğini söyledi. CarrefourSA Genel Müdürü Guillaume de Colonges, Türk üreticiler tarafından üretilen Carrefour marka ürünlerin Irak ve Gürcistan’a ihraç edildiğini söyledi.

SİZİN DUANIZA TALİBİZ

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, seçimleri değil 2023’ü hedeflediklerini belirterek, "Biz sadece sizin duanıza talibiz. Siz zaten kime oy vereceğinizi çok iyi biliyorsunuz. Kentsel dönüşümü de başlatacağız" dedi.

SON BİR YILDIR İZMİR KENDİNE GELDİ

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, lojistiğin milli gelirdeki palının yüzde 15’e çıktığını belirterek, Reysaş’ın yöneticilerini işçileri Torbalı’dan almasını istedi. Yıldırım, törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Bugün Torbalı’da İzmir için Reysaş’ın lojiktik merkezi ilimiz ve Torbalı için çok şey ifade ediyor. Eskiden ticaret ve ihracat yaparken limana götürürdük oradan gemiye yükler gideceği yere gönderirdik. Ticaret yapma kabiliyetimiz çok sınırlıydı. Bugün Türkiye artık dünyanın her tarafıyla ticaret yapıyor. Ama daha yolun başındayız. 2023 en yakın hedef. Ondan sonra 2025 ondan sonra 2050. 2023’te ne olacak? 10 yıl önce neydi şimdi ne oldu? Türkiye üç kat daha fazla zenginleşti. Sadece ihracat dört kat daha arttı. Bu tesisi yaptı bununla da yetinmiyor buraya yeni işçi alacak. Durmuş bey, çalışanları buradan alacaksın. Torbalı’dan Ödemiş’ten, Kaymakçı’dan alacaksın. Burada iş yapıyorsan buradaki işsizlerden işçi alacaksın."

"Son bir yıldır İzmir kendine geldi" diyen Bakan Yıldırım, şöyle devam etti:

"İzmir, gücünü fark etti. İzmir’de artık hizmet zamanıdır. Hizmetin nasıl yapıldığını da İzmirliler en iyi şekilde biliyor. Havalimanından ’İZBAN’ı Torbalı’ya kadar uzatacağız’ dedik. ’Bakan abartıyor’ dediler. Başladık mı, yüzde 80’i bitti mi? İşte böyle, laf yok iş var. İzmir kilometrelerce laf edip bir arpa boyu iş yapmayanları çok gördü. İzmir’e bir arpa boyu laf edip kilometrelerce yol yapan insanlar lazım. Bölünmüş yolları yaptıktan sonra araç sayısı iki kat attı. 2002 yılında 4 bin vatandaş ölüyordu, şu an 3 bin 800. Ama seyahat de 50 milyar kilometreye ulaştı. Yüzde 100 arttı ama kazalarda artış olmadı. Neden? Bölünmüş yollardan dolayı."

Lojistik sektörünün atılım yaptığını söyleyen Bakan Yıldırım, "Lojistik bir taşımacılık değil, tedarik zinciri. Paketlemesi istiflemesi, nakliyesi var. Cumhuriyet’in kuruluşunun, bu milletin bağımsızlığının sembolü olan İzmir’de böyle bir mekanı açtıkları için Reysaş’a teşekkür ediyorum."


Yorumları Göster
Yorumları Gizle