GeriEkonomi Carrefour isterse Rusya pazarına birlikte gideriz
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Carrefour isterse Rusya pazarına birlikte gideriz

Carrefour isterse Rusya pazarına birlikte gideriz

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, "Ortağımız Carrefour’un Rusya pazarında incelemeleri var. Carrefoursa olarak bize de teklif ederlerse incelemekten memnun oluruz" dedi.

Rus İnterfaks Ajansı, Güler Sabancı’nın Bloomberg Ajansı’na yaptığı açıklamada, Carrefoursa ile Türkiye’de ve bölgede agresif büyüme planları olduğunu vurguladı. Haberde, Carrefoursa’nın Rusya’da büyüme planları olup olmadığı sorusuna ise Güler Sabancı, "Ortağımız Carrefour’un bir çok gelişmekte olan ülkede olduğu gibi Rusya pazarında incelemeleri ve arayışları var. Bir gerçekleşme durumunda Carrefoursa olarak bize de teklif ederlerse incelemekten memnun oluruz" yanıtını verdiği belirtildi.

RUSYA’DA YOK:

İnterfaks’ın haberinde, Carrefour’un Rusya’da satın almayı planladığı süpermarketler zincirini Sabancı Holding ortaklığıyla yönetebileceği yorumu da yer aldı. Dünya çapında 10 binden fazla mağazaya sahip olan Carrefour henüz Rusya’da faaliyet göstermiyor. Rusya’da Enka-Koç ortaklığı ile kurulan Ramstore 59’uncu mağazasını açarken, Metro grubunun da Rusya’daki mağaza sayısını bu yıl sonuna kadar 40’a çıkarmayı planladığı açıklandı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle