GeriEkonomi Canyaş, Soylu ve Cengiz'de otomotivin tek patronu oldu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Canyaş, Soylu ve Cengiz'de otomotivin tek patronu oldu

Canyaş, Soylu ve Cengiz'de otomotivin tek patronu oldu

TOFAŞ'ın son 3 yıldır iletişimde en büyük kozu olan Alper Canyaş geçtiğimiz günlerde kendi isteğiyle görevinden ayrıldı.

Bir çoğumuz için süpriz olan ayrılığın gerekçelerini bilemem ama bir toplantı sırasında Tofaş CEO'su Ali Pandır'a Alper'in ayrılışıyla ilgili bir soru sorulduğunda, "İkna edin gitmesin' cevabını verdiğine şahit oldum. Varın gerisini siz düşünün. Tofaş için bundan sonra umarım 'Alper' öncesine dönmez diye umut ediyorum. O dönemlerde yazdığım yazıları isteyen internetten çok rahatlıkla bulabilir. Herneyse Tofaş cephesinde nasıl bir strateji izleneceğini bilmiyorum ama Alper Canyaş'ın vakit kaybetmeden yeni bir göreve başladığını öğrendim.

Dergicilik ve gazetecilikle başladığı meslek hayatına iletişimci olarak devam etmekte kararlı olan Canyaş, otomotiv sektörünün çok yakından tanıdığı Yusuf Soylu ve Arif Cengiz'in sahibi olduğu 'Soylu ve Cengiz Danışmanlık' şirketinin otomotivdeki tek adamı oldu. Canyaş, bir taraftan şirketin mevcut otomotiv şirketleriyle ilgilenirken diğer taraftan bünyesine yeni markaları katacak. Bir kaç tanesinin şimdiden Alper Canyaş'la görüşme halinde olduğunu da yakından biliyorum.

Bana göre otomotiv sektörünün en başarılı iletişimcilerinden biri olan Canyaş'la Soylu ve Cengiz şirketi büyük atılım yapacaktır. Türkiye'de uluslararası ilk otomotiv kongresi olan 'Automotivİst'i de düzenleyen Soylu ve Cengiz, otomotiv sektörünü Alper Canyaş'a teslim etmenin rahatlığıyla diğer işlerine daha fazla konstantre olabilecek. Hem Alper Canyaş'a hem de Yusuf Soylu ve Arif Cengiz'e hayırlı olması dileğiyle.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle