GeriEkonomi Canwest, Joy’u kazandı, radyoda ısrarlı çıktı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Canwest, Joy’u kazandı, radyoda ısrarlı çıktı

Canwest, Joy’u kazandı, radyoda ısrarlı çıktı
refid:3840038 ilişkili resim dosyası

Mehmet Kutman’ın şirketi Global’in Kanadalı ortağı Canwest, TMSF’nin dünkü radyo ihalelerinin tek katılımcısı oldu. Metro FM ve Süper FM için RTÜK’ten onay bekleyen Canwest-Global ortaklığı dün de Joy FM 3.2 milyon dolar, Joy Türk FM’e 1.8 milyon milyon dolar verdi.

RADYOLARI DÖRTLEDİ:

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun (TMSF) Uzan medya grubundaki şirketleri ihaleye çıkarmasıyla birlikte Türkiye’ye olan ilgisini belli eden Kanada’nın en büyük medya kuruluşu Canwest, dünkü iki radyo ihalesine de katılarak Türk medya sektöründe kararlı olduğunu gösterdi. Metro FM ihalesinde 22 milyon 850 bin dolarla, Süper FM ihalesinde de 33.1 milyon dolarla en yüksek teklifi veren Global-Canwest ortaklığı, TMSF’nin dün ikinci kez satışa çıkardığı Joy FM ve Joy Türk FM ihalelerinin de kazananı oldu. Star TV’yi Doğan Grubu’na kaptıran Canwest-Global ortaklığının ihalelerdeki temsilcisi Fatih Akkol, "Radyolara fokuslandık, TV konusunda ise gelişmelere bakıp, ona göre karar alacağız" dedi.

İKİNCİ İHALEDE ALDI:

İlk ihalede beklenen değere ulaşılmadığı için TMSF tarafından dün yeniden satışa çıkarılan radyolardan Joy FM’in ihalesi sabah saatlerinde yapıldı. 4 milyon 400 bin dolar muhammen bedel ile ihaleye çıkarılan Joy FM’in tek alıcısı Galata Televizyon ve Radyo Yayıncılığı şirketi oldu. Şirket kapalı zarfla 3.2 milyon dolarlık teklif sundu. Öğleden sonraki ihalede de 2.7 milyon dolar muhammen bedelle satışa çıkarılan Joy Türk FM için de, tek teklif yine Canwest’den geldi. Ortaklık Haliç Televizyon ve Radyo Yayıncılığı olarak katıldığı ihelede kapalı zarfla 1 milyon 800 bin dolar teklif sundu. İhale komisyonu bu teklifleri başka artırım olmaması nedeniyle üzerine Fon Kurulu’na sevketti. Metro FM ve Süper FM için RTÜK’ten onay bekleyen Global-Canwest ortaklığının dünkü ihalelerin ardından Joy FM ve Joy Türk FM’in de yeni sahibi olması öncelikle Fon Kurulu’nun kararına bağlı.

Global-Canwest ortaklığının katıldığı TMSF ihaleleri

İhale edilen şirket Teklif veren şirket

Süper FMCGS Televizyon ve Radyo Yayıncılığı

Kral FMKaraköy Yayıncılık ve Televizyonculuk

Metro FMPasifik Televizyon ve Radyo İşletmeciliği

Joy FMGalata Televizyon ve Radyo Yayıncılığı

Joy Türk FMHaliç Televizyon ve Radyo Yayıncılığı

Star TVCGS Televizyon ve Radyo Yayıncılığı

Sıra Star Gazetesi’nde

TMSF, bugün 19.5 milyon dolar muhammen bedelli Star Gazetesi’nin satışını yapacak. Star Gazetesi için daha önce yapılan ancak başvuru olmadığı için ertelenen ihalede bu kez iki teklif yarışması bekleniyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle