GeriEkonomi Taşeron işçilere kadro için bakandan açıklama!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Taşeron işçilere kadro için bakandan açıklama!

Taşeron işçilere kadro için bakandan açıklama!

Taşeron işçilere kadro konusunda resmi mercilerden açıklama gelmeye devam ediyor. Birçok kamu kurumunda taşeron firmaların altında hizmet veren işçiler için kadro konusunu ele alan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, bu durumu çözme adına ciddi bir çalışma içerisinde olduklarını aktardı. İşte, Bakan Sarıeroğlu'nun taşeron işçilere kadro konusunda yapmış olduğu açıklama ve detayları

Taşerona işlere kadroda son durumla ilgili açıklamalar gelmeye devam ediyor. Son olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, taşeron düzenlemesiyle ilgili bilgilendirmede bulundu. Eskişehir'de konuşan Bakan Sarıeroğlu, 'Taşerondaki kardeşlerimizin kamudaki istihdamları ile ilgili beklentilerini de karşılayabilmek için Maliye Bakanımızla çok ciddi bir çalışma içindeyiz.' dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, "İnşallah taşerondaki kardeşlerimizin kamudaki istihdamları ile ilgili beklentilerini de karşılayabilmek için Maliye Bakanımızla çok ciddi bir çalışma içindeyiz. Bu çalışmalarımızı kısa bir sürede tamamlayıp kardeşlerimizle paylaşacağız. İnşallah sıkıntılarına, beklentilerine yeni yasama döneminde yeni yıla girmeden cevap vermiş olacağız" dedi.

Hükümetin taşeronlarla ilgili politikasına değinen Sarıeroğlu, "İnşallah taşerondaki kardeşlerimizin kamudaki istihdamları ile ilgili beklentilerini de karşılayabilmek için Maliye Bakanımızla çok ciddi bir çalışma içindeyiz.

Bu çalışmalarımızı kısa bir sürede tamamlayıp kardeşlerimizle paylaşacağız. İnşallah sıkıntılarına, beklentilerine yeni yasama döneminde yeni yıla girmeden cevap vermiş olacağız. Yine çocuk işçilerle alakalı, mevsimlik tarım işçileriyle alakalı düzenlemeler yapacağız. Eskişehir'de de sayıları oldukça fazla. İnsan onuruna yakışır bir çalışmayla, yaşama şartlarıyla hayatın idamesi sağlanabilmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz." diye konuştu. 

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle