GeriEkonomi Çalışma Bakanlığı Kalite Hareketi'nde
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çalışma Bakanlığı Kalite Hareketi'nde

Bakanlığında kalite çalışmalarını sürdüren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Türkiye Kalite Derneği (KalDer) arasında Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Protokolü, Yaşar Okuyan ile Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Argüden tarafından dün imzalandı.

Türkiye'nin dört bir köşesinde ve tüm sektörlerde ortak bir kalite bilincinin yaratılması ve yönetim kalitesinin geliştirilmesini amaçlayan Ulusal Kalite Hareketine katılım için tören, SSK Samatya Hastanesi Konferans Salonu'nda imzalandı.

Toplam Kalite Yönetimi çalışmalarına başladıklarını ve 2001 yılı sonunda 10 SSK hastanesine İSO 9001 kalite belgesi alacaklarını söylediklerini hatırlatan Okuyan, ‘‘Birçok milletvekili arkadaşım dahi bana inanmamıştı. Aralık sonu gelmeden bu hastaneler İSO belgesini alacak. Daha 1.5 ayımız var. İstanbul Eğitim Hastanemiz de dahil en az 5-6 hastanemiz daha bu belgeyi almış olacak. Hedef 10 diyoruz ama bunu 15-16'ya çıkarmış olacağız’’ dedi.

KalDer Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Argüden de, yaşam kalitesinin yönetim kalitesiyle belirleneceğini, ülkedeki her kurumun yönetim kalitesini artırmasının şart olduğunu söyledi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle