GeriEkonomi Çalışma Bakanı'ndan istisnai kadro açıklamaları
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çalışma Bakanı'ndan istisnai kadro açıklamaları

Çalışma Bakanı'ndan istisnai kadro açıklamaları
refid:28067390 ilişkili resim dosyası

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik istisnai kadro konusunda açıklamalarda bulundu.Bakan, "Bir bakanın güvendiği insanları yanına alması ne zaman istismar konusu oldu Allah aşkına?" dedi.

Çelik, yeni bir iktidar göreve geldiğinde, bir bakanın en güvendiği kişiyi özel kalem müdürü, basın müşaviri yapabileceğine işaret eden Çelik, şu ifadeleri kullandı: "Bir bakanın, güvendiği insanları yanına alması ne zaman istismar konusu oldu Allah aşkına? Bu rakamları çıkardım. Yani 11-12 yıllık dönem içinde 750 istisnai kadroyu kullanmışken bizden önceki 10 yıl içinde birçok parti varken o dönemdeki aynı sürelere baktığınızda 400 daha fazla kullanmışlar. Bu elimizdeki rakamları kullanamayız mı? 'Efendim 300 bin sınavsız eleman alınmış' Yalan. Bunlar sözleşmeli personel ya. Bunların hepsi, kamuoyunda bir infial oluşturma, olayları farklı tarafa çekip nasıl karalayabiliriz çabası. Proje söyle proje. Ne yapacaksınız? İstanbul'da 3'üncü köprü yapmayacaksınız da ne yapacaksınız? Marmaray'a, havaalanlarına, duble yollara karşıysanız ne yapacaksınız? Ne yapacaksınız bu Türkiye'ye? Bir tane proje söyleyin bu memleket için ama ezbere konuşmak, rastgele konuşmak var. Bu muhalefet anlayışından Türkiye çıkmalı, muhalefet partileri çıkmalı. Her gün bir karalama yolu bulup ucuz siyaset anlayışıyla Türkiye'nin bir yere varması ve bu muhalefet anlayışıyla demokrasimizin daha güçlenmesi mümkün olmaz."

ANILARINI YAZMAK İSTİYOR

Faruk Çelik, 3 dönem kuralından dolayı milletvekilliği süresinin 7 Haziran'da sona ereceğini hatırlattı. Görev süresinin tamamlanmasının ardından dinlenmek istediğini aktaran Çelik, şunları kaydetti: "Çok olaylar yaşadık. Bunları bir ara kaleme alırız. Biraz zaman ayıramadıklarımıza zaman ayırırız ve fırsat buldukça da görev düştükçe de ülkenin geleceğine tuğla koyma konusunda tecrübelerimizi, birikimlerimizi kullanma konusunda gayret gösteririz. İlle de aktif görev olacak diye siyasette bir durum söz konusu değil. Görev süresinin uzaması konusu bizim dışımızda bir olay. Şu an karşı karşıya bulunduğumuz durum, 7 Haziran'da milletvekilliği görevimizin bittiği şeklindedir. Bundan hiçbir arkadaşımızın rahatsızlık duyduğu kanaatinde değilim. 1999 yılında milletvekili oldum. Takriben 16 yılı bulmuş olacak. Bunun içinde 8 yılı bakanlık, 5 yılı grup başkanvekilliği, 2 yılı genel başkan yardımcılığı var. Bu süre içinde çok olaylar yaşadık, şahit olduk. Bunlar belki zaman içinde kaleme alınacak inşallah. Bunun için biraz zamana ihtiyaç var."


Yorumları Göster
Yorumları Gizle