GeriEkonomi Çalık'ın petrol arama ruhsatına red
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çalık'ın petrol arama ruhsatına red

Petrol İşleri Genel Müdürlüğü, Çalık Enerji’nin Gaziantep ve Kahramanmaraş’taki bir bölge için petrol arama ruhsatı alma talebini reddetti.

Resmi Gazete’de yayımlanan petrol hakkında müteallik kararlara göre, Genel Müdürlük Çalık Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Gaziantep ve Kahramanmaraş’ı illeri kapsamında yer alan 49 bin 927 hektarlık saha için petrol arama ruhsatı verilmesine ilişkin başvurusunun reddine karar verdi.

Genel Müdürlük N.V. Turkse Perenco Şti.’nin, Yerbil Petrol Madencilik Jeolojik Hizmetler’in, aynı alan için yaptığı başvuruyu da reddetti.

Petrol İşleri Genel Müdürlüğü ayrıca, Merty Enerji Petrol Arama’nın Adana ve Hatay illerini kapsayan bölgede 46 bin 743 hektarlık saha için petrol arama ruhsatının verilmesine ilişkin başvurusunu geri çevirdi. Aynı şirketin Adana ve Hatay illerini kapsayan bölgedeki 48 bin 774 hektarlık saha için yaptığı başvuru da reddedildi.

Toreador Turkey Ltd.’nin Adana ve Hatay illerini kapsayan bölgede 48 bin 834 hektarlık saha ile aynı bölgede 48 bin 774 hektarlık sahada petrol aramak için yaptığı başvuru reddedildi.

Turkish Petroleum International Company Ltd.’ye ise Adana ve Hatay illerini kapsayan bölgede 46 bin 743 hektarlık, Adana ve Hatay illerini kapsayan bölgede 48 bin 774 hektarlık saha için petrol arama ruhsatı verildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle