GeriEkonomi Çağlayan Türkmenistan'da
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çağlayan Türkmenistan'da

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Ekonomik İşbirliğine Dair Hükümetlerarası Türk-Türkmen Komisyonu (HEK) 4. Dönem Toplantısına katılmak üzere kalabalık bir heyetle Türkmenistan'ın başkenti Aşkabat'a geldi.

Bakan Çağlayan'ı Aşkabat Saparmurat Uluslararası Havaalanında Türkmenistan Ticaret ve Dış Ekonomik İlişkiler Bakanı Bayar Abayev karşıladı.

Aşkabat'ta bulunmaktan memnun olduğunu söyleyen Bakan Çağlayan, kardeş ülke Türkmenistan ile ticaretin geliştirilmesine önem verdiklerini, ancak buradaki Türk yatırımlarının da artırılmasını arzu ettiklerini belirtti.

Türkmenistan Ticaret ve Dış Ekonomik İlişkiler Bakanı Abayev de Türkiye'nin dış ticaretlerinde büyük önem arz ettiğini kaydetti.

Yarın Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbangulı Berdimuhamedov tarafından kabul edilecek olan Bakan Çağlayan, daha sonra Ekonomik İşbirliğine Dair Hükümetlerarası Türk-Türkmen Komisyonu (HEK) 4. Dönem Toplantısı ile Türk-Türkmen İş Forumuna katılacak.

Türkmenistan'daki iş adamlarıyla bir araya gelecek olan Çağlayan, Coca Cola ek yatırım tesisinin açılış törenine de katılacak.

Yaklaşık 120 kişilik kalabalık bir heyetle Aşkabat'a gelen Bakan Çağlayan'a 20 kadar gazetecinin yanı sıra çok sayıda iş adamı eşlik ediyor.

   


Yorumları Göster
Yorumları Gizle