GeriEkonomi Büyük Trabya Oteli vitrine çıkıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Büyük Trabya Oteli vitrine çıkıyor

Emekli Sandığı'nın İstanbul Hilton, İzmir Büyük Efes ve Büyük Ankara otellerinin ardından İstanbul'daki Büyük Tarabya Oteli'nin satışı için bu hafta ilana çıkılıyor. Otel için son teklif verme tarihi 29 Mart olarak belirlendi.

Geçici teminatın 5 milyon dolar olarak belirlendiği ihalede, tanıtım dokümanı ve ihale şartları belgesi 5 bin YTL karşılığı İdare'den temin edilebilecek.

İNCELEME GEZİSİ VE BİLGİ ODASI

Otel ihalesi için 8 Mart tarihine kadar ihale şartları belgesi ve tanıtım dokümanı alan yatırımcılar, Oteli yerinde incelemek üzere 13 Mart-17 Mart tarihleri arasında ÖİB tarafından inceleme gezisine davet edilecekler.
20 Mart-24 Mart tarihleri arasında ise Emekli Sandığı'nda oluşturulacak bilgi odasına alınacaklar.
İhalede, teklifler peşin ya da vadeli verilebilecek. Vadeli seçenekte ihale bedelinin yüzde 40'ı peşin geri kalan kısmı vade farkı ile birlikte 24 ayda ödenebilecek.

DİĞER OTELLER SATILMIŞTI

Bu arada, Emekli Sandığı otellerinden daha önce ihaleye çıkarılan İstanbul Hilton Oteli 255.5 milyon dolar bedelle Doğan Grubu'na, İzmir Büyük Efes Oteli 121.5 milyon dolara Tahincioğlu-Nida-MV Ortak Girişim Grubu'na, Büyük Ankara Oteli de 36 milyon 830 bin dolara Çelikler İnşaat A.Ş.'ye satılmıştı.

Böylelikle, Emekli Sandığına ait olan ve şimdiye kadar satışı gerçekleştirilen 3 otelden elde edilen gelir de 413.8 milyon dolara ulaştı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle