GeriEkonomi Butik mağazalar açacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Butik mağazalar açacak

Gıda sektörü firmalarından Seyidoğlu Helva-Reçel, butik mağaza konseptiyle büyüyecek.

Seyidoğlu Genel Müdürü Mehmet Göksu, yaptığı yazılı açıklamada, 2010 yılını fabrika ve mağaza yatırımlarına ayırdıklarını, fabrikada üretip toptan pazarlama yerine 6 yeni mağaza açarak ürünlerini müşteriye götürdüklerini kaydetti.

Bu yıl açacakları 5 yeni mağazada, ilk defa butik mağazacılığa yöneldiklerini bildiren Göksu, ünlü mimarlar tarafından tasarlanan mağazalarda üst gelir grubu müşteriyi hedeflediklerini belirtti.

Göksu, Seyidoğlu olarak kriz döneminde erteledikleri yatırımları, hızlı bir şekilde devreye soktuklarını ifade ederek, şu bilgileri verdi:

“Mağazacılık alanındaki yatırımları çok önemsiyoruz. Mağaza yatırımları istihdam için de büyük fırsat sunuyor. Bu alandaki yatırımlarımız bu yıl için 1,5 milyon doları aşacak. Her mağazada ortalama 10–15 kişi istihdam ediliyor. Yatırımlarımızla toplamda 100 kişiye iş imkanı sağlayacağız. Şu ana kadar açtığımız 12 mağazaya ek olarak butik konseptteki mağazaların ilkini Kumburgaz'da açacağız. Daha sonra Florya, Etiler, Kadıköy, Nişantaşı gibi başlıca merkezlere yöneleceğiz. Bu alanda ciddi yatırımlar yapacağız. Hem geleneksel lezzetleri hem de modern tatları, Türkiye'de ilk defa bize özel bir konseptte sunacağız.”
Seyidoğlu Helva-Reçel olarak 2008 yılında elde edilen 35 milyon lira ciroyu 2009 yılında koruduklarının altını çizen Göksu, 2010 yılında 45 milyon lira ciroya ulaşmayı hedeflediklerini, yeni dönemde ihracatın artırılması ve yeni pazar arayışlarına hız vereceklerini açıkladı.

YURT DIŞINDA MAĞAZALAŞMA PROJESİ

“Komşularla sıfır sorun” politikasının iş dünyasına olumlu etkisi olduğunu anlatan Göksu, geçmişte sorunlar yaşanan Suriye, İran, Irak, Yunanistan gibi ülkelerle kurulan dostluk ortamının, dış ticarete katkı sağladığına değindi.

Göksu, toplam ihracatlarında Orta Doğu ülkelerinin öne geçtiğini, yurt dışında mağaza açma konusunda araştırma yaptıklarını belirterek, Kuzey Irak, İran ve Suriye'de mağaza için yer baktıklarını, bu ülkelerde Türkiye'dekine benzer sosyal mekanlar ile mağazalaşma projeleri bulunduğunu belirtti.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle