GeriEkonomi Bursagaz ve Esgaz'a doğalgaz dağıtım lisansı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bursagaz ve Esgaz'a doğalgaz dağıtım lisansı

Özelleştirmede ilana çıkan Bursa Şehiriçi Dogal Gaz Dağıtım Ticaret ve Taahhüt Anonim Şirketi (Bursagaz) ve Eskişehir Doğalgaz Dağıtım Ticaret ve Taahhüt Anonim Şirketine (Esgaz) 30 yıl süreyle doğalgaz dağıtım lisansı aldılar.

Özelleştirme İdaresi Başkanı Metin Kilci, EPDK'da düzenlenen törende EPDK'nın linaslarını Bursagaz ve Esgaz yetkililerine verdi. Kilci, yaptığı konuşmada, sözkonusu iki şirketin özelleştirilmesinin doğalgaz dağıtım sektöründeki ilk özel sektör deneyimi olması açısından önemli olduğunu vurguladı.

Bu aşamada EPDK'nın çalışmalarının ihalelere girecek firmalara yol gösterici olduğunu anlatan Kilci, ilerde ortaya çıkacak pazar açısından da aydınlatıcı ve değer artırıcı etkisi bulunduğunu da kaydetti. Kilci, EPDK Başkanı Yusuf Günay ile imzaladıkları protokol kapsamında elektrik özelleştirmelerinde de işbirliğinin süreceğini bildirdi. Törenin ardından gerçekleştirilen Bandırma Şehiriçi Doğalgaz Dağıtım ihalesine Ongaz ve Anadolu doğalgaz dağıtım firmaları katılırken, 35 tur sonunda en düşük teklif 0.174 sent/kilovatsaat ile Anadolu'dan geldi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle