GeriEkonomi Bursa'da sanayiye verilen gazda sorun aşıldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bursa'da sanayiye verilen gazda sorun aşıldı

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkan Yardımcısı Mahmut Yılmaz, sanayiye verilen doğalgaz konusunda sorunun aşıldığını, ancak otoprodüktör şirketlerdeki kesintinin sürdüğünü bildirdi.

Bursa Organize Sanayi Bölgesi'nden (OSB) sorumlu olan Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bursa'da sanayiye verilen doğalgazda kesintiye gidileceğine dair bildirim yapılmasına rağmen, bunun gerçekleşmediğini anımsatarak, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve BOTAŞ yetkililerinden, sorunun aşıldığını ve kesinti olasılığının ortadan kalktığını öğrendiklerini söyledi.

Yılmaz, bu gelişmenin sanayi kuruluşları açısından hayati derecede önemli olduğunu vurgulayarak, sanayinin, üretimde kesintilere yol açacak doğalgaz kesintilerine tahammülü olmadığını dile getirdi.

Çoğunluğu Bursa'da bulunan Güney Marmara'daki otoprodüktör şirketlerde ise doğalgaz kesintisinin sürdüğüne dikkati çeken Yılmaz, BİS Enerji ve Koç Entek dışında Bursa OSB için elektrik üreten BOSEN ve Zorlu Enerji'nin de aralarında bulunduğu 38 otoprodüktör şirkete hala doğalgaz verilmediğini bildirdi.

Mahmut Yılmaz, otoprodüktör şirketlerin gazının açılmasıyla ilgili girişimlerini sürdürdüklerini belirterek, BOTAŞ'ın, borulardaki basınç dengesinin otoprodüktör şirketlerin gaz çekmesiyle bozulmayacak düzeye gelmesi halinde, kesintiyi sona erdirmesini beklediklerini sözlerine ekledi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle