BTA havalimanlarından sonra artık şehir merkezinde

Hürriyet Haber
14.01.2015 - 11:22 | Son Güncelleme:

Yiyecek-içecek sektörünün önemli oyuncularından BTA, havalimanları ve denizyollarının ardından, UNIQ İstanbul’daki Foods in the Woods ile şehir merkezine adım attı. Yaklaşık 2 milyon avro yatırımla hayata geçirilen 3 bin 300 metrekarelik alanda, Anadolu lezzetlerinden dünya mutfağına, herkesin damak tadına uygun seçenekler yer alıyor.

TAV Havalimanları’nın iştiraki BTA, önümüzdeki dönemde şehir merkezlerinde yer almayı hedefliyor ve bu yöndeki ilk adımını, Turkmall yatırımı ile Maslak’ta hayata geçen UNIQ İstanbul’da attı. Yedi ülkede 13 havalimanında faaliyet gösteren BTA’nın sunduğu lezzetler, İDO noktalarının ardından şimdi de Maslak’ta İstanbullularla buluşuyor. Yeni nesil kültür-sanat ve yaşam merkezi UNIQ İstanbul’daki Foods in the Woods konsepti altında Tadında Anadolu ve Cakes&Bakes gibi BTA’nın kendi markalarının yanı sıra Plus Kitchen, SushiCo ve Burger Lab’in de aralarında olduğu restoranlar bulunuyor.

16 YIL ÖNCE YILA ÇIKTI

BTA İcra Kurulu Başkanı Sadettin Cesur “Turkmall ile UNIQ İstanbul’da gerçekleştirdiğimiz işbirliği 1999 yılında İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan yola çıkan BTA’nın büyüme hikayesinde önemli bir dönüm noktası oluşturuyor. Bugün yedi ülkedeki 13 havalimanında ve İDO’da 75 noktadayız. Günde 90 bin kişi BTA’nın işlettiği noktalarda yemek yiyor. 2014’te ünlü kahve ve fast food zincirlerine ürün tedarik ettiğimiz Cakes&Bakes Üretim Tesisi’mizi 5 milyon avro yatırımla büyüttük. Bu yolla da ürünlerimizi Türkiye genelindeki yaklaşık 2 bin noktada misafirlerimizle buluşturuyoruz. Şehir içine havalimanları ve İDO dışında da BTA olarak girme stratejimizi oluşturmuştuk. Bu stratejimizin sonunda Turkmall ile önemli bir işbirliğine imza attık. Bu ortaklık bizim için çok önemli. UNIQ İstanbul’da hayata geçirdiğimiz Foods in the Woods’ta sahip olduğumuz bilgi birikimiyle kendi markalarımızı oluştururken, dünyaca ünlü markalarla da ortaklıklar kurduk” dedi.

Cesur “Ses getiren etkinliklere ev sahipliği yaparak kısa sürede önemli bir çekim merkezi haline gelen UNIQ İstanbul’un şehirde eksikliği hissedilen bir boşluğu dolduracağına inanıyoruz. BTA olarak misafirlerimizin tüm beklentilerine cevap verebilecek bir konsept oluşturduk. Anadolu ve dünya mutfağının seçkin lezzetlerini BTA standartlarında bir araya getirdik. Önümüzdeki dönemde bu yaklaşımı uyarlayarak Turkmall ile yeni işbirlikleri gerçekleştirmeyi hedefliyoruz” diye ekledi.

Turkmall Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Levent Eyüboğlu ise şu bilgileri verdi: “100 milyon avroluk bir yatırımla hayata geçirdiğimiz UNIQ İstanbul, bünyesinde bulunan farklı konseptlerdeki konser ve performans salonları, müze, sergi salonları, galerileri ve mobil sahneleri ile kültür-sanat ve eğlenceyi günlük hayatımızın bir parçası haline getirecek. Her gün farklı bir etkinliğe ev sahipliği yapacak olan UNIQ İstanbul’da ziyaretçilerimiz ister kapalı mekanlarda olsun ister açık havada olsun, bir yandan dünya starlarını dinleyecek, UNIQ İstanbul’dan dünyaya açılacak sergileri gezecek, diğer yandan da Foods in the Woods restoranlarında keyifli vakit geçirecekler. UNIQ İstanbul, ailelerin de vazgeçilmez mekanı olacak. Ziyaretçilerimiz, sabah kahveleri ile güne burada başladıktan sonra, çocukları ile isterlerse bir atölye çalışmasına katılabilecek, isterlerse de doğada yürüyüş yapabilecekler.”Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı