GeriEkonomi British Airways İstanbul ve İzmir seferlerini artıracak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

British Airways İstanbul ve İzmir seferlerini artıracak

İngiliz Havayolları British Airways, yaz döneminde İstanbul-Londra seferlerini günde 3, İzmir-Londra seferlerini de haftada 4 kez gerçekleştirecek.

Şirketin Türkiye ofisinden yapılan açıklamaya göre, British Airways, İstanbul-Londra arasındaki sefer sayısını 26 Mart 2006 tarihinde başlayacak yaz tarifesinde günde 3'e çıkaracak.

İzmir-Londra arasında Haziran ayında başlayacak seferler de haftada 4 kez yapılacak. Uçuşlar, pazar, pazartesi, çarşamba ve cuma günleri Boeing 737-400 tipi uçaklarla gerçekleştirilecek.
Şirket, daha önce duyurduğu Dalaman-Londra arasında haftada 2 tarifeli ve direk uçuşunu da Gatwick Havaalanı'ndan 1 Mayıs'tan itibaren Ekim ayı sonuna kadar düzenleyecek. Bu uçuşlar, şirketin ortağı GB Airways tarafından yapılacak.
Filosunda 294 adet uçak bulunan şirket, 94 ülkede 215 noktaya uçuyor. Yaz döneminde şirket, uçuş noktaları arasına Tiran, Reykjavik ve Varna'yı da katacak.

British Airways Türkiye Ticaret Müdürü Ayşim Arda, şirketin 3 yıl önce uygulamaya koyduğu fiyat politikasının sonuçlarını vermeye başladığını, fiyatlarının esnek, rekabete yatkın ve hareketli olduğunu kaydetti.
Yaz dönemindeki seferlerle Türkiye'ye uçuş kapasitelerinin yüzde 58 arttığını, bu artış sayesinde İngiltere'den Türkiye'ye gelecek turist sayısında önemli bir artış sağlanacağını ifade eden Arda, bu uçuşlara şimdiden rezervasyon aldıklarını belirtti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle