GeriEkonomi Brezilya out Türkiye in
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Brezilya out Türkiye in

Brezilya out Türkiye in
refid:24797572 ilişkili resim dosyası

DOĞAN TV Holding CEO’su İrfan Şahin, 25’inci Kristal Elma Yaratıcılık Festivali kapsamında İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral İstanbul Kampüsü’nde düzenlenen “İçeriğin yolculuğu” konulu panelde konuştu

Şahin, “Kanal D olarak 79 ülkeye 30 bin saatin üzerinde 46 dizi sattık. Türkiye bu konuda 5’inci büyük ülke konumuna geldi. Eskiden Brezilya dizileri çok meşhurdu. Brezilya’yı geçtik” dedi.

79 ÜLKEYE İHRACAT


“İçeriğin Yolculuğu” konulu panelde İrfan Şahin, “Ben Bilmem Eşim Bilir” in sunucusu oyuncu İlker Ayrık, TBWA İstanbul Genel Müdürü Burcu Kayımtu yer aldı. Moderatörlüğün gazeteci Cüneyt Özdemir’in üstlendiği panelde televizyon programlarının içeriği ve Türkiye’nin geldiği konum tartışıldı. İrfan Şahin “Önemli olan insanlara ilgi duyabilecekleri içerik sunmak. Kanal D olarak 79 ülkeye 30 bin saatin üzerinde 46 dizi sattık. Türkiye bu konuda 5’inci büyük ülke konumuna geldi. Eskiden Brezilya dizileri çok meşhurdu. Brezilya’yı geçtik” dedi. İlker Ayrık ise “Ben Bilmem Eşim Bilir” yarışma programı ile ilgili olarak “Yarışmayı bir aile eğlencesi olarak kabul ettik” dedi.

Tüm dünyayı izliyoruz

25’inci yılında festivale dönüştürülen Kristal Elma etkinliğinin eğitim, teknolojiyi takip etme ve gelecekle ilgili öngörüleri paylaşabilme açısından daha doğru bir formata ulaştığını belirten İrfan Şahin, “Ekiplerimiz, dünyayı izliyor. Üretim konusunda Hollywood bir dünya merkezi. Biz de onlar gibi çalışıyoruz, fark yok. Dünya küçüldü. Bu büyük avantaj. Dünyayı izlerken edindi-ğimiz bilgileri kullanıyoruz.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle