GeriEkonomi BP Türkiye'den Ruslara önemli satış
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

BP Türkiye'den Ruslara önemli satış

BP Türkiye'den Ruslara önemli satış
refid:22024689 ilişkili resim dosyası

BP Gaz Türkiye, LPG tüpgaz ve toptan satış faaliyetleri ile Petgaz markalı otogaz faaliyetlerini merkezi Rusya'da bulunan Oteko Grup'a sattığını açıkladı.


Satış anlaşması, tüplü ve toptan LPG faaliyetleri ile Petgaz markalı otogaz faaliyetlerinin varlıklarını kapsıyor. Söz konusu faaliyetler, 500 müşteri ve bayi aracılığıyla yıllık yaklaşık 400 bin tonluk tüpgaz, toptan ve oto LPG tedariği sağlıyor. İşletmenin 117 çalışanı ve Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde ofisleri bulunuyor.

BP Şubat ayında, İngiltere, Portekiz, Avusturya, Polonya, Hollanda, Belçika, Türkiye, Çin ve Güney Afrika'daki LPG tüpgaz ve dökme gaz faaliyetleri ile bazı toptan LPG faaliyetlerini satışa çıkarmayı planladığını açıklamıştı.
 

BP’nin Rafinaj ve Pazarlama Grubu Operasyonlar Başkanı (COO) Tufan Erginbilgiç, LPG faaliyetlerinin satışına ilişkin kararın  bu faaliyetlerin stratejik olarak incelemesinin ardından alındığını belirterek, "Oteko'nun BP'nin Türkiye'deki bu faaliyetlerini gelecekte daha ileriye taşıyacak konumda olduğunu düşünüyoruz" dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle