GeriEkonomi Bozgroup, KKTC’yle Cratos’la yerleşti Surinam’a gidecek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bozgroup, KKTC’yle Cratos’la yerleşti Surinam’a gidecek

Bozgroup, KKTC’yle Cratos’la yerleşti Surinam’a gidecek
refid:17783678 ilişkili resim dosyası

Kıbrıs’ta 220 milyon dolar yatırımla Cratos Premium Hotel’i açan Bozgroup, turizm yatırımlarında rotasını İstanbul ve Surinam’a çevirdi.

Bozgroup Yönetim Kurulu Başkanı Murat Bozoğlu, turizm yatırımlarına devam edeceklerini belirterek, “Orta Amerika’daki Surinam’da iki otel yatırımının yanı sıra İstanbul’da da biri gökdelen diğeri butik otel olmak üzere iki yatırım daha planlıyoruz” dedi.
200 milyon dolar
Bozoğlu, İstanbul’daki yatırımları hakkında şu bilgiyi verdi: “İstanbul’daki proje Seyrantepe’de Türk Telekom Arena ve İstanbul’un en büyük hastanesi ile komşu olacak. 100 bin metrekarelik bir alana inşa edilecek olan bu projenin yatırımı 200 milyon dolar değerinde. Bu komplekste rezidans, otel ve ofis alanları ve hastaneye hizmet verecek bir sağlık kompleksi olacak.”
Surinam’da yatırım
Kıbrıs’taki Cratos Premium’dan etkilenen Surinam’lı yatırımcıların kendilerini arayarak yatırım isteğinde bulunduğunu da kaydeden Bozoğlu, şunları anlattı: “Surinam’da 2 otel projemiz var. Biri başkentteki 100 odalı, casinosu ve restoranı olan butik otel. Bu otelin yatırım değeri 25 milyon dolar. Diğer otel projemizi ise 300 odalı ve nehir kenarında sosyal hayata yönelik 80 milyon yatırımla gerçekleştireceğiz. Projeleri 2 yıl sonra bitirmeyi hedefliyoruz.”

3 milyon Euro’luk müzik sistemi var

Bozgroup Yönetim Kurulu Başkanı Murat Bozoğlu, “Tüm yerli ve yabancı sanatçıların vereceği konserler, denizin üzerinde kurulan platformda gerçekleştirilecek. En önemli yatırımlardan biri de müzik sistemi olacak. Bu konserlerin tümü 3 milyon Euro’ya mal olan müzik sistemleriyle gerçekleştiriliyor” diye konuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle