GeriEkonomi Bosch’tan 25 milyon dolarlık ‘hidrolik’ yatırımı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bosch’tan 25 milyon dolarlık ‘hidrolik’ yatırımı

ALMAN Endüstrisi Grubu Bosch’un bünyesinde bulunan Bosch Rexroth, Bursa’da yüksek teknoloji içeren hidrolik ürünlerini üretileceği ve 25 milyon Euro’yu aşan bir fabrika kuracağını açıkladı. Bosch Rexroth Murahhas Azası ve Genel Müdürü Steve Young, hızlandırılmış inşaat çalışmalarının kısa süre içerisinde tamamlanacağını ve seri üretimin bu yılın ikinci yarısında başlayacağını belirtti.

AVRUPA İÇİN ÜRETİLECEK:

Young, fabrikada üretilecek yüksek teknoloji içeren hidrolik ürünlerin Tahrik ve Kontrol sistemleri için büyük önem taşıdığını belirterek, ‘Bu ürünlere demir-çelik, madencilik, inşaat, tarım, endüstriyel makinalar ve denizcilik gibi sektörlerde ihtiyaç duyuluyor’ dedi. Young, Bursa’daki tesiste üretilecek ürünlerin Türkiye dahil olmak üzere Avrupa’nın ihtiyacının karşılayacağını belirterek şunları söyledi: ‘2007 yılına kadar 200 kişiye istihdam sağlayıp, bu yatırımda görev alacak gençler Almanya’da katılacakları uzun süreli eğitimler sayesinde çok uluslu bir firmanın know-how birikiminin Türkiye’ye transfer edecek.’

29 YILDIR TÜRKİYE’DE:

Yüzde 100 Robert Bosch sermayeli bir şirket olan Bosch Rexroth, 2003 yılında dünyada yaklaşık 7 bin 500 çalışanıyla 3.7 milyar Euro satış rakamına ulaştı. Firma, Rexroth markası altında mekanik, hidrolik ve pnömatikten elektroniğe kadar tüm tahrik, knotrol ve hareket teknolojilerinde ürün ve hizmetler sunuyor. Türkiye’de merkezi İstanbul’da bulunan Bosch Rexroth, 1976 yılından bu yana Türkiye pazarında yer alıyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle