GeriEkonomi Borusan Telekom ve AirTies arasında işbirliği
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Borusan Telekom ve AirTies arasında işbirliği

Borusan Telekom ve AirTies arasında yapılan işbirliği ile, ADSL hattı üzerinden internet ve telefon hizmetleri sunan AloDSL hizmeti verilecek.

Borusan Telekom Genel Müdürü Burak Gökmen, yeni hizmetin tanıtıldığı basın toplantısında yaptığı konuşmada, kurumsal ses hizmetlerinde yakaladıkları başarıyı bireysel sektöre giriş yapılmasına imkan tanıyan AloDSL ile de yakalamayı hedeflediklerini söyledi.
Gökmen, telekom sektöründeki serbestleşme sayesinde Türkiye'nin yeni teknolojiler ve hizmet seçenekleriyle eskisinden daha uygun maliyetlerle ve alternatif hizmet sunucularıyla tanıştığını vurguladı.
AirTies Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Bülent Çelebi ise AloDSL hizmet paketinde yer alan WAV-140 kablosuz ADSL2+ VoIP Combo modelinin internet erişimi, internet üzerinden ses iletişimi ve yerel ağ kurulumu ihtiyaçlarının hepsini karşılayacak şekilde Türkiye'deki AR-GE ekibi tarafından geliştirildiğini ve AloDSL servisi için Borusan Telekom'un altyapısına göre uyarlandığını ifade etti.
WAV-140'ın entegre özellikleri sayesinde AloDSL kullanıcılarının, hiçbir ek yatırım yapmadan ve telefon kullanım alışkanlıklarını değiştirmeden mevcut telefon cihazları ve numaralarını kullanarak ADSL üzerinden görüşme yapabileceklerini belirten Çelebi, ayrıca telefon görüşmelerinde hiçbir aksama yaşanmayacağını kaydetti.
Çelebi, sistem sayesinde telefonla konuşurken internete girilebileceğini ve veri indirilebileceğini söyledi.
AloDSL hizmetinin, Türk Telekom'un standart hattına kıyasla şehirlerarası, uluslararası ve Turkcell hattına yapılan aramalarda yüzde 35 tasarruf sağladığı bildirildi.
AloDSL'i kullanabilmek için, telefonun mevcut ADSL hattına takılan AirTies WAV-140 model kablosuz VoIP modeme bağlanması gerekiyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle