GeriEkonomi Borsadaki gong törenlerinden artık tüm tüzel kişiler yararlanabilecek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Borsadaki gong törenlerinden artık tüm tüzel kişiler yararlanabilecek

Borsadaki gong törenlerinden artık tüm tüzel kişiler yararlanabilecek
refid:29665453 ilişkili resim dosyası

Borsa İstanbul'da bugüne kadar halka açılan şirketler tarafından yapılanan gong töreni, artık tüzel kişilere de açılıyor.Borsa İstanbul'da bugüne kadar halka açılan şirketler tarafından yapılanan gong töreni, artık tüzel kişilere de açılıyor.

Borsa İstanbul açıklamasına göre borsa, şirketlerin kutlamaları için yeni bir platform oluşturdu. Buna göre şimdiye kadar sadece halka açılan şirketlerle sınırlı olan gong törenlerinden artık tüm tüzel kişiler yararlanabilecek.

Tüm dünyada borsa piyasalarının açılış ve kapanışları, borsa bünyesindeki gongun çalınmasıyla ilan ediliyor. Zaman içinde söz konusu bu sembolik işlem ülkelerin veya şirketlerin özel gün ve kutlamalarına da ev sahipliği yapmaya başladı.

Borsa İstanbul da bugüne kadar halka açılan şirketlerle sınırlı olan gong törenlerini, şirketlerin ihtiyacına göre farklı paketler oluşturarak tüm tüzel kişilere açma kararı aldı.

Artık şirketler, borsanın açılış saati olan sabah 09.15'te ya da 17.40'taki kapanış saatinde gong çalıp farkındalık oluşturabilecek. Borsada işlem gören şirketlerin yanı sıra halka açık olmayan şirketler, sanayi ve ticaret odaları, üniversiteler ve meslek örgütleri gibi tüm tüzel kişiler gong töreniyle
birlikte ihtiyaç duyulan tüm hizmetleri Borsa İstanbul'dan satın alabilecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Borsa İstanbul Genel Müdürü Tuncay Dinç, dünyada örnekleri olan bu uygulamayla özel günlerini kutlamak isteyen, yeni ürünlerinin lansmanını yapan ya da belli bir toplumsal konuyla ilgili farkındalık yaratmak isteyen şirket ve kurumların Borsa İstanbul'da artık gong çalabileceklerini bildirdi.

Gong törenlerinin hitap ettiği kitleye ulaşmada özellikle şirketler açısından büyük avantaj olacağını aktaran Dinç, Borsa İstanbul olarak gong töreni düzenlemek isteyenlere organizasyonun her aşamasında yardımcı olacaklarını dile getirdi.

Dinç, "Uzun yıllardır halka açılan şirketler için yaptığımız törenlerden edindiğimiz tecrübe ve profesyonel ekibimizin de katkılarıyla kurumların seslerini duyurmak istediği her konuda Borsa İstanbul, gong törenleriyle onların yanında olacak" ifadelerini kullandı.

Gong töreni paketlerine ilişkin bilgiye "www.borsaistanbul.com/gong" adresinden ulaşılabiliniyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle