GeriEkonomi Borsada haftalık kayıp yüzde 3.6
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Borsada haftalık kayıp yüzde 3.6

ULUSLARARASI piyasalardaki hareketlenmeler, GSM-1800 ihalesi hakkındaki söylentiler, yeni arzların daralttığı nakit ve beklentilerin bitmesiyle başlayan dalgalanma İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB)'nı dün de etkiledi. Önceki günü 17 bin 897 puanla kapatan İMKB-100, dünkü seansların sonunda 339 puan düşerek 17 bin 427'den kapandı. Günlük bazda yüzde 1.9 değer yitiren borsada haftalık değer kaybı yüzde 3.6 oldu. İşlem hacmiyse dünkü 416 trilyon liraya oranla yüzde 18 artarak 491 trilyon 46 milyar lira düzeyinde gerçekleşti.

İMKB, dünkü seanslar sırasında işlem hacminde önceki güne oranla artış kaydetmesine rağmen sıkışık bir görüntü sergiledi. Geçen haftanın bütün işlem günlerinde hareketli olan bankalar ve holdingler yine günün hareketli sektörleriydi. Ancak dünkü seansların aksına bu sektörlerde, genel olarak satış baskısının varlığı hissedildi. Holdingler sektörü, dünkü seanslar sırasında yüzde 3 ile en çok değer yitiren sektör konumundaydı. Haftanın son gününde ulaşım sektörü yatırımcıların en fazla ilgisini çeken sektör konumundaydı.

BİLANÇO HAREKETLERİ

Üç aylık bilançoların açıklanmasından sonra bilanço beklentilerini yitiren İMKB'de geçen haftanın en önemli özelliği olan, altı aylık bilanço beklentilerine yönelik işlemlerin dün de sürdüğü dikkat çekti. Yabancı yatırımcıların uluslararası piyasalardaki gerginlikler nedeniyle beklemeyi tercih ettiği bu günlerde yatırımcıların daha çok İMKB-100 hisselerine yöneldiği de gözlendi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle