GeriEkonomi Boğaz tüp geçiş teklifleri yarın alınıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Boğaz tüp geçiş teklifleri yarın alınıyor

Boğaz Tüp Geçiş inşaatına son teklifler yarın alınıyor. İnşaat için daha önce ön yeterlilik alan üç ayrı konsorsiyumun teklif vermesi bekleniyor. Boğaz Tüp Geçiş ihalesinde konsorsiyumlar son tekliflerini yarın saat 16:00'ya kadar teslim edecekler.

Tekliflerin alınmasının ardından Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım basın mensuplarının da bulunacağı bir toplantıda, tekliflerin teknik değerlendirmeye esas birinci zarflarını açacak.

Boğaz Tüp Geçiş inşaatı için daha önce Taisei-Kumagi-Gama-Nurol, Obayashi-Yapı Merkezi-Kiska-Metiş ve Hazama-Penta-Yüksel İnşaat konsorsiyumlarına ön yeterlilik verilmişti.

Tüp Geçiş İhalesi, ihale şartnamesine göre iki aşamalı olarak değerlendirilecek. Birinci aşamada ihale komisyonu tarafından teknik değerlendirme yapılacak ve hazırlanacak rapor uygun görüş alınmak üzere kredi kuruluşu JBIC'e gönderilecek. İkinci aşamada ise teknik teklifleri uygun görülen firmaların mali teklifleri açılacak ve değerlendirme sonucunda belirlenecek en uygun teklif uygun görüş alınmak üzere yine JBIC'e gönderilecek.

Mali teklifi uygun görülecek firmayla sözleşme imzalanacak. Bu işlemlerin tamamlanmasından sonra Boğaz demiryolu tüp geçiş inşaatına Nisan 2004'te başlayabileceği bildirildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle