GeriEkonomi Bloomberg'e sert tepki
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bloomberg'e sert tepki

Bloomberg'e sert tepki
refid:17836250 ilişkili resim dosyası

Karsan'ın v1 modelinin finalde elenmesinin ardından New York Belediye Başkanı Bloomberg'in.'2 yıl sonra arabanın tekerleklerinin düşmesini görmek istemeyiz' ifadesine Türk otomotiv sektöründen sert tepki geldi.

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Otomotiv Sanayicileri Derneği Genel Sekreteri Ercan Tezer, verilen bu demecin tamamen spekülatif amaçlı olduğunu savundu.

Tezer, "Söylenen sözün motorlu taşıt üretim teknolojisi ve yöntemiyle hiç bir alakası yok. Bana tamamen spekülasyon amaçlı yapılmış bir açıklama gibi geliyor. Neticede New York ihalesi bir yarışmaydı. Karsan son aşamaya kadar başarıyla gitti. Kaybetmiş olsa bile ürettikleri otomobili başka pazarlarda da başarıyla satacaklardır" dedi.

Karsan'ın ürettiği prototip üzerinde de daha da fazla çalışacağını belirten Tezel, "Bu bir prototip arabaydı. Tekerleğinin 2 yılda düşmesi gibi birşey söz konusu olamaz. Bu araçlar için gereken bütün teknik testler  ve denemeler yapılıyor. Belediye Başkanı'nın bu açıklaması çok yersiz olmuş. Tekerlek düşmesi can ve mal kaybına yol açacak bir hata olurdu. Böyle bir şey söz konusu bile olamaz" şeklinde yorumladı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle