GeriEkonomi Blackberry'den bir kötü haber daha
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Blackberry'den bir kötü haber daha

Blackberry'den bir kötü haber daha
refid:24743480 ilişkili resim dosyası

Geçtiğimiz ay satış planı içerisinde olduğu açıklayan Kanadalı cep telefonu üreticisi Blackberry, şimdi de iş gücünü yüzde 40 oranında azalmata yoluna gideceğini açıkladı. Açıklamanın ardından şirket hisseleri gün içerisinde yüzde 5 değer kaybetti.

Son yıllarda iPhone ve Android karşısında ayakta durmakta zorlanan Blackberry, şirket çalışanlarının yüzde 40'ını işten çıkaracağını açıkladı.

Wall Street Journal'da yer alan bu haberin ardından şirket hisselerinde gün içerinde yüzde 5'lik kayıp yaşandı.

Haberde, her departmandan yapılacak işten çıkarmalara bu yıl sonunda başlanacağı bilgisine yer verildi.

Her ne kadar iş gücünde yüzde 40'lık kesintiye gitmek ciddi bir rakam olsa da, son dönemde zor günler geçiren Blackberry'nin böyle bir karar alması beklenmedik bir durum değil.

Şirket geçtiğimiz ay, geleceğini garanti altına almak için stratejik alternatifler arayışında olduğunu ve şirketin satışının da bu alternatifler arasında yer aldığını açıklamıştı.

Satış için birden fazla alıcı ile görüşmelerini sürdüren Blackberry'nin en büyük muhtemel alıcısının Microsoft olduğu söyleniyordu.

Ancak, Microsoft'un Finlandiyalı cep telefonu üreticisi Nokia'yı satın almasının ardından, bu ihtimal ortadan kalkmış oldu.

Blackberry'yi satın alması ihtimal dahilinde olan bir diğer şirket Google'ın da akıllı telefon alana yatırım yapmış olması, Microsoft gibi Google'ın da Blackberry'yi bünyesine katmasını imkansız hale getirmişti.

GÜNÜN İŞ FIRSATLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN TIKLAYIN


Yorumları Göster
Yorumları Gizle