GeriEkonomi BlackBerry’nin Android’i resmileşti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

BlackBerry’nin Android’i resmileşti

BlackBerry’nin Android’i resmileşti
refid:30166075-spot ilişkili resim dosyası

Akıllı telefon üreticisi BlackBerry’nin Android işletim sistemli ilk telefonu Priv resmi olarak duyuruldu.

Al Jazeera'nin haberine göre, bir döneme damgasını vuran ve özellikle 90’lı yılların sonunda 2000’li yılların başında akıllı telefon pazarının önemli oyuncularından olan BlackBerry yeni telefonunu resmi olarak duyurdu. İnternette yayınlanan haberlerde telefonun isminin Venice olacağı iddia edilmişti.

BlackBerry’nin Android işletim sistemini kullanan ilk akıllı telefonu olan Priv resmi olarak duyuruldu. Birçok fotoğrafı internete düşen telefonla ilgili açıklama yapan BlackBerry, yeni ürünün 2016 yılında satışa sunulacağını ifade etti.

Telefonla ilgili açıklama firmanın CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı John Chen tarafından yapıldı. Chen açıklamasında BlackBerry’nin güvenlik ve üretkenlik altyapısının Android platformuna geldiğinin altını çizdi.

BlackBerry’nin ilk Android telefonu olan Priv, kayar kapaklı bir model. Ön yüzü yukarı doğru hareket ettiğinde standart bir Q klavyenin ortaya çıktığı yeni model ile ilgili teknik bilgiler tam olarak bilinmiyor. BlackBerry de bu konuyla ilgili detaylı bir açıklama yapmadı.

Ancak internete düşen fotoğraflardaki bilgileri göre telefon 5.4 ya da 5.5 inç büyüklüğünde olacak. 4K video kayıt desteği bulunması beklenen telefon, BlackBerry’nin bütün servislerini destekleyecek.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle